Լաչինի միջանցքի շրջափակման օբյեկտիվ լուսաբանումը միջազգային մամուլում կարևոր է Ադրբեջանի քարոզչության դեմ․ ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ
10/08/2023 11:21
Միջազգային մամուլը գրում է Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար ճգնաժամի սրման մասին՝ հղում անելով նաև Միջազգային քրեական դատարանի նախկին դատախազ Մորենո Օկամպոյի եզրակացություններին, Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Անի Բադալյանը։
«Լաչինի միջանցքի անմարդկային շրջափակման և Ադրբեջանի իրական նպատակի ազատ և օբյեկտիվ լուսաբանումը կարևոր դեր է խաղում Ադրբեջանի շարունակական քարոզչության դեմ»,- գրել է Անի Բադալյանը:

Объективное освещение блокады Лачинского коридора важно для противостояния пропаганде Азербайджана – пресс-секретарь МИД
10/08/2023 12:21
Международные СМИ пишут об обострении гуманитарного кризиса в Нагорном Карабахе, ссылаясь в том числе также на доклад бывшего прокурора Международного уголовного суда Морено Окампо, написала в своем микроблоге в Twitter пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян.
«Свободное и объективное освещение бесчеловечной блокады Лачинского коридора и реальных целей Азербайджана играет важную роль в противостоянии постоянной пропаганде Азербайджана», - написала Бадалян.