Լա՜վ էլի, ինձ Սուրեն Պապիկյանն է առաջարկել, վարչապետն էլ նշանակել է. Հրաչյա Սարգսյան (Տեսանյութ)
ՊՆ նախարար Սուրեն Պապիկյանի առաջարկով է վարչապետն ինձ նշանակել փոխնախարար,  լրագրողների հետ զրույցում ասաց Երևանի նախկին քաղաքապետ,  ՊՆ նորանշանակ փոխնախարար Հրաչյա Սարգսյանը՝ անդրադառնալով այն հարցին, թե արդյո՞ք իրեն նշանակել են, որ Սուրեն Պապիկյանին վերահսկի:
Հարցին, թե ինքը ի՞նչ կապ ունի պաշտպանության հետ, որ այդպիսի նշանակում է արել Փաշինյանը՝ Հրաչյա Սարգսյանը պատասխանեց.
«Կարծում եմ՝ ունենք Զինված ուժեր, Շտաբի պետ, և զինվորականները զբաղվում են իրենց այն գործառույթներով, որով որ զբաղվում են և համատեղ ամեն մեկս մեր ունեցած փորձով ներդրում ենք ունենում բանակում: Բանակում ունենք նաև քաղծառայողներ, զինվորականներ. բավական մեծ տնտեսություն է, քաղաքապետարանն էլ բավական մեծ տնտեսություն է եղել»:

Мою кандидатуру предложил Сурен Папикян, а премьер назначил – Грачья Саркисян
Премьер-министр назначил меня заместителем министра обороны Армении по предложению Сурена Папикяна, заявил сегодня в беседе с журналистами бывший мэр Еревана, новоназначенный замминистра обороны Грачья Саркисян.
Касаясь вопроса, какое он имеет отношение к сфере обороне, и почему Пашинян назначил его замминистра обороны, Грачья Саркисян ответил:
«Считаю, что у нас есть Вооруженные силы, начальник Генштаба, военные занимаются своим делом и каждый из нас вносит свой вклад в армию свои опытом. В армии есть также гражданские служащие, военные: это довольно большое хозяйство. Мэрия тоже была большим хозяйством».