Ստեփանակերտի քաղաքապետարանն ահազանգում է՝ ջրամատակարարման համակարգը լուրջ խնդիրների է բախվում
Արցախի ջրամատակարարման համակարգը լուրջ խնդիրների է բախվում։ Ստեփանակերտի քաղաքապետարանը հորրդորում է ջուրը խնայողաբար օգտագործել։
«Հարգելի՛ քաղաքացիներ, շոգ եղանակի պատճառով Ստեփանակերտը սնուցող գետերի պաշարների նվազեցման և էլեկտրամատակարարման հովհարային անջատումներով ու վառելիքի բացակայությամբ պայմանավորված արտեզյան ջրհորների դադարներով գործարկման պատճառով Ստեփանակերտի շուրջօրյա ջրամատակարարման համակարգը լուրջ խնդիրների է բախվում:
Խնդրում ու հորդորում ենք բոլորիդ հնարավորինս խնայողաբար ու նպատակային օգտագործել խմելու ջուրը:
Պատճառած անհարմարությունների համար հայցում ենք ձեր ներողամտությունը: Նաև հուսով ենք՝ ըմբռնումով կընդունեք մեր խնդրանք-հորդորը»,- նշված է Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի հայտարարությունում:

Система водоснабжения сталкивается с серьезными проблемами – мэрия Степанакерта
Система водоснабжения Арцаха сталкивается с серьезными проблемами. Мэрия Степанакерта призывает граждан экономно использовать воду.
«Уважаемые граждане, из-за жары, снижения уровня воды в питающих Степанакерт реках и задействования артезианских скважин с перерывами из-за веерных отключений электроэнергии и отсутствия топлива система водоснабжения Степанакерта сталкивается с серьезными проблемами.
Просим и призываем всех как можно экономнее использовать питьевую воду.
Приносим извинения за предоставленные неудобства. Просим также с пониманием относиться к нашей просьбе-призыву», - отмечается в сообщении мэрии Степанакерта.