«Ժողովուրդ».Երևանի 2799-ամյակին քաղաքապետարանը 1000 հատ կոնյակ է գնել՝ 23 մլն 700 հազար դրամ ընդհանուր արժեքով
11/08/2023 09:52
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երևանի 2799-ամյակին քաղաքապետարանը երկու պայմանագրով 1000 հատ կոնյակ է գնել «Երևանի կոնյակի գործարան» ՓԲԸ-ից 23 մլն 700 հազար դրամ ընդհանուր արժեքով։ Ըստ պայմանագրի՝ կոնյակների վրա պետք է նշված լիներ 2799 և Երևանի գերբը։ Նմանատիպ մի պայմանագիր էլ կնքվել է 2018 թվականի ապրիլին 11 մլն 850 հազար դրամ ընդհանուր արժեքով։
Տպավորություն է, որ իշխանությունները սիրում են կոնյակներ: Օրինակ՝ վարչապետի աշխատակազմը «Վինո Վինո» ՍՊԸ-ից 2019 թվականին և 2021 թվականին ձեռք է բերել 2 մլն 77 հազար դրամ ընդհանուր արժեքով կոնյակներ։ Ինչու, ինչի համար՝ դարձյալ ոչ ոք չգիտի. փաստաթղթերում չեն երևում:
Հիշեցնենք, որ «Երևանի կոնյակի գործարան» ՓԲԸ-ն ղեկավարում է Pernod Ricard ֆրանսիական ընկերությունը, որը, ինչպես տարեսկզբին պարզ էր դարձել, պաշտոնապես դադարեցրել է արտահանումը դեպի Ռուսաստան»։

«Жоховурд»: Мэрия закупила к 2799-летию Еревана 1000 бутылок коньяка на общую сумму 23 млн 700 тысяч драмов
11/08/2023 11:15
К 2799-летию Еревана столичная мэрия закупила по двум контрактам 1000 бутылок коньяка у ЗАО «Ереванский коньячный завод» на общую сумму 23 млн. 700 тысяч драмов, пишет газета «Жоховурд».
«Согласно договору, на этикетках коньяка должно быть написано 2799 и изображен герб Еревана. Аналогичный договор был заключен и в апреле 2018 года на общую сумму 11 млн. 850 тысяч драмов.
Создается впечатление, что власти любят коньяк. Например, аппарат премьер-министра в 2019 и 2021 годах приобрел у ООО «Вино Вино» коньяк общей стоимостью в 2 млн. 77 тысяч драмов. Почему, с какой целью, опять никто не знает: в документах этого не видно.
Напомним, что ЗАО «Ереванский коньячный завод» принадлежит французской компании Pernod Ricard, которая, как стало известно в начале года, официально прекратила экспорт своей продукции в Россию», - пишет газета.