«Ժողովուրդ». Նիկոլ Փաշինյանն անձամբ կմասնակցի՞ քարոզարշավին՝ շրջելով Երևանի փողոցներով և կոչ անելով քվեարկել Տիգրան Ավինյանի օգտին
11/08/2023 09:48
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունում այս օրերին ակտիվորեն քննարկվում է ավագանու ընտրությունների քարոզարշավում Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցության հարցը:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ Նիկոլ Փաշինյանը, ինչպես նաև ՔՊ-ում մեծամասնությունը հակված են, որ վարչապետն անձամբ մասնակցի քարոզարշավին, թիմակիցների հետ շրջի Երևանի փողոցներով և քաղաքացիներին կոչ անի քվեարկել Տիգրան Ավինյանի օգտին, մինչդեռ կուսակցությունում մի մասն էլ կարծում են, որ Փաշինյանի մասնակցությունը, հնարավոր է, լրիվ հակառակ ազդեցություն ունենա:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի իշխանական աղբյուրները փոխանցում են, որ բոլոր պատգամավորները ակտիվորեն մասնակցելու են քարոզարշավին. հիմա բաժանումներ են անում, թե որ պատգամավորը որ վարչական շրջանում է քարոզարշավ անելու:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը դիմեց ՔՊ նախընտրական շտաբ՝ պարզելու՝ ովքեր են իրականացնելու քարոզարշավը, արդյոք Նիկոլ Փաշինյանն անձամբ մասնակցելու է դրան։ «Քարոզարշավի ֆորմատը նոր ենք որոշում, նոր ենք սկսել աշխատանքները, իսկ վարչապետի մասնակցությունը դեռ քննարկվում է»,- ասացին շտաբից»։

«Жоховурд»: Никол Пашинян лично будет участвовать в агитационной кампании, ходить по улицам Еревана и призывать проголосовать за Тиграна Авиняна
11/08/2023 11:05
В правящей партии «Гражданский договор» активно обсуждается вопрос об участии премьера Никола Пашиняна в агитационной кампании выборов в Совет старейшин Еревана, пишет газета «Жоховурд».
По сведениям издания, Никол Пашинян, как и большинство членов «Гражданского договора» склоняются к тому, чтобы премьер-министр лично участвовал в предвыборной кампании: ходил по улицам Еревана вместе с членами команды и призывал проголосовать за Тиграна Авиняна. Между тем часть членов правящей партии считает, что участие Пашиняна может оказать обратный эффект.
Как передают источники издания, все депутаты от правящей партии будут активно участвовать в избирательной кампании: сейчас идет распределение ролей, кто и в каком административном районе столицы будет проводить агитацию.
Издание обратилось в предвыборный штаб «Гражданского договора», чтобы выяснить, кто будет проводить агитацию, будет ли участвовать в кампании Пашинян. «Формат агитационной кампании только решается, а вопрос участия премьер-министра еще обсуждается», - сказали в штабе.