Օգոստոսի 12-17-ը Երևանում կանխատեսվում է մինչև 42 աստիճան տաքություն
Օգոստոսի 12-17-ը, ցերեկը ժամը 16։00-18։00 ընկած ժամանակահատվածում Արարատյան դաշտում, Սյունիքի հովիտներում և Երևանում կանխատեսվում է մինչև +40․․․+42 աստիճան տաքություն։
Օգոստոսի 12-17-ը Երևանում, Արարատյան դաշտում, Արագածոտնի, Կոտայքի, Վայոց ձորի նախալեռնային հատվածում, Սյունիքի և Տավուշի հովիտներում սպասվում է նաև բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։
Երևանում այսօր ցերեկը, օգոստոսի 13-17-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Օգոստոսի 12-15-ի երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 10-13մ/վ արագությամբ։
Հանրապետության տարածքում այսօր կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, օգոստոսի 13-17-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ հարավարևմտյան 2-3մ/վ, օգոստոսի 12-15-ն Արագածոտնի և Կոտայքի նախալեռներում, Արմավիրում երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 13-16մ/վ արագությամբ։

В Ереване 12-17 августа ожидается до 42 градусов тепла
С 12-17 августа, с 16:00-18:00 в Араратской долине, долинах Сюника и городе Ереван ожидается до +40...+42 градусов тепла.
С 12-17 августа Ереване, Араратской долине, предгорьях Арагацотна, Котайка, Вайоц Дзора, долинах Сюника и Тавуша ожидается также повышенная пожароопасная ситуация, сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга.
В столице Армении днем 12-го, с 13-17 августа ожидается погода без осадков. В вечерние часы с 12-15 августа ожидается усиление ветра со скоростью 10-13 м/с.
На территории республики после полудня 12-го августа в отдельных регионах ожидаются кратковременный дождь и гроза, с 13-17 – погода без осадков.
Ветер юго-западный со скоростью 2-3 м/с, в вечерние часы с 12-15 августа в предгорьях Арагацотна и Котайка, Армавире ожидается усиление ветра со скоростью 13-16 м/с.