Երևանի քաղաքապետարանը չի հերքում՝ «Մհեր Մկրտչյան» թատրոնի տնօրենի պաշտոնի համար դիտարկվում է Սոս Ջանիբեկյանի թեկնածությունը
14/08/2023 17:07
Երևանի քաղաքապետարանն արձագանքել է տարածվող լուրերին, համաձայն որոնց դերասան Սոս Ջանիբեկյանը կնշանակվի «Մհեր Մկրտչյան» արտիստական թատրոնի տնօրեն։
«Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Երևանի քաղաքապետի մամուլի քարտուղար Հայկ Կոստանյանը նշել է, որ թատրոնի տնօրենի նշանակման համար  նախ պետք է մրցույթ հայտարարվի, թեկնածուները պետք է մասնակցեն մրցույթին, իսկ հաղթողը Երևանի քաղաքապետի որոշմամբ ստանձնի տնօրենի պարտականությունները:
«Դեռ մրցույթ չկա, չկա նաև մասնակիցների ցանկ, ուստի այն տեղեկությունը, որ Սոս Ջանիբեկյանը նշանակվել է «Մհեր Մկրտչյան» թատրոնի տնօրեն, չի համապատասխանում իրականությանը»,-նշել է Կոստանյանը և չի հերքել՝ Ջանիբեկյանի թեկնածության վերաբերյալ քննարկումներ կան:
Անդրադառնալով մրցույթի  հայտարարման ժամկետներին՝ Կոստանյանն ասել է՝ ժամկետներ դեռ չեն նախանշվում:
Ավելի վաղ լրատվամիջոցներում տեղեկություններ էին տարածվել այն մասին, որ   Սոս Ջանիբեկյանը նշանակվելու է «Մհեր Մկրտչյան» արտիստական թատրոնի տնօրեն: Ջանիբեկյանը չէր հերքել լուրն ու նշել էր, որ այն դեռ  քննարկման փուլում է:

Мэрия Еревана не отрицает, что на должность директора театра «Мгер Мкртчян» выдвигается кандидатура Соса Джанибекяна
14/08/2023 19:32
Мэрия Еревана отреагировала на распространившуюся новость о назначении актера Соса Джанибекяна директором художественного театра «Мгер Мкртчян».
В беседе с корреспондентом «Арменпресс» пресс-секретарь мэра Еревана Айк Костанян отметил, что для назначения директора театра сначала должен быть объявлен тендер, кандидаты должны участвовать в тендере, а победитель возьмет на себя обязанности директора по решению мэра Еревана.
«Конкурса пока нет, списка участников нет, поэтому информация о назначении Соса Джанибекяна директором театра «Мгер Мкртчян» не соответствует действительности», - отметил Костанян и не стал отрицать, что идут обсуждения кандидатуры Джанибекяна.
Коснувшись сроков объявления тендера, Костанян сказал, что сроки еще не определены.
Ранее в СМИ распространилась информация о том, что актер Сос Джанибекян будет назначен директором художественного театра «Мгер Мкртчян». Джанибекян не стал опровергать эту новость и отметил, что она еще обсуждается.