Ալեն Սիմոնյանն ու Վալենտինա Մատվիենկոն քննարկել են Լաչինի միջանցքի շուրջ ստեղծված իրավիճակը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ, տեղեկացնում են խորհրդարանից։
« ՀՀ ԱԺ նախագահը ցավակցական խոսքեր է փոխանցել նախօրեին Մախաչկալայի բենզալցակայանի պայթյունի պատճառով զոհվածների ընտանիքներին, հարազատներին եւ արագ ապաքինում մաղթել տուժածներին:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվել են Լաչինի միջանցքի ճգնաժամի հետեւանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար աղետի մանրամասները, ինչպես նաեւ անդրադարձ է եղել ադրբեջանական պատանդառության մեջ գտնվող ռազմագերիների հայրենադարձմանը»:

Ален Симонян и Валентина Матвиенко обсудили ситуацию вокруг Лачинского коридора
Спикер Национального Собрания Армении Ален Симонян провел телефонный разговор с председателем Совета Федерации Федерального Собрания России Валентиной Матвиенко, сообщает пресс-служба парламента Армении.
Ален Симонян выразил соболезнования родным и близким погибших вчера в результате взрыва на автозаправке в Махачкале и пожелал пострадавшим скорейшего выздоровления.
В ходе телефонного разговора были обсуждены подробности гуманитарной катастрофы, возникшей в Нагорном Карабахе в результате кризиса в Лачинском коридоре, затронут также вопрос возвращения находящихся в Азербайджане военнопленных.