Օդի ջերմաստիճանն օգոստոսի 18-20-ին աստիճանաբար կնվազի 3-6 աստիճանով
Օգոստոսի 16-19-ին Երևանում, Արարատյան դաշտում, Արագածոտնի, Կոտայքի, Վայոց ձորի նախալեռնային հատվածում, Սյունիքի և Տավուշի հովիտներում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։
Երևան քաղաքում օգոստոսի 16-ի ցերեկը, 17-19-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Օգոստոսի 20-ին երեկոյան ժամերին, 21-ին գիշերը և երեկոյան ժամերին հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Օգոստոսի 16-17-ին երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 10-13մ/վրկ, 18-21-ին՝ 12-15մ/վրկ արագությամբ։
Օգոստոսի 16-ի ցերեկը, 17-ին, 19-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Oգոստոսի 18-ին և 20-ին կեսօրից հետո, 21-ին գիշերը և կեսօրից հետո առանձին շրջաններում, սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։
Քամին՝ արևմտյան 2-3 մ/վրկ, 16-17-ին Արագածոտնի և Կոտայքի նախալեռներում, Արմավիրում երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում 10-14մ/վրկ, 18-21-ին և ամպրոպի ժամանակ՝ 15-18 մ/վրկ արագությամբ։

В Армении ожидается понижение температуры
С 16-19 августа в Ереване, Араратской долине, предгорьях Арагацотна, Котайка, Вайоц Дзора ожидается повышенная пожароопасная ситуация, сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга.
В столице Армении днем 16-го, с 17-19 августа ожидается погода без осадков. В вечерние часы 20-го, ночью и вечером 21 августа возможен кратковременный дождь с грозой. 16-17 августа ожидается усиление ветра со скоростью 10-13 м/с., 18-21 августа – 12-15 м/сек.
На территории республики днем 16-го, 17-го, 19 августа ожидается погода без осадков. 18 и 20 августа после полудня, 21 августа ночью и после полудня в отдельных местах ожидается кратковременный дождь с грозой.
Ветер юго-западный со скоростью 2-3 м/с, в вечерние часы с 16-17 августа в предгорьях Арагацотна и Котайка, Армавире ожидается усиление ветра со скоростью 10-14 м/с., 18-20 августа во время грозы – 15-18 м/сек.