Իջևանում թուրք է հայտնվել, համապատասխան մարմինները զբաղվում են հարցով
Տավուշի մարզի Իջևան քաղաքում արտառոց միջադեպ է տեղի ունեցել: Գրել է «Հրապարակ»-ն ու մանրամասնել, որ Իջևան-Աչաջուր երթուղայինի մեջ ուղևորները կասկածելի անձ են նկատել, ով հեռախոսով խոսել է թուրքերեն։
Ըստ աղբյուրի, ուղևորները նկատել են, որ այդ անձը զանգերը ստացել  է թուրքական հեռախոսահամարներից: Ուղևորները պահանջել են վարորդից, որպեսզի կանգնեցնի երթուղայինը և  ոստիկանություն են դիմել:
Panorama.am-ի հետ զրույցում ոստիկանությունից հայտնել են. «Ահազանգ ստացվել է, համապատասխան մարմինները զբաղվում են։ Այլ մանրամասներ չկան»։

Соответствующие органы разбираются: полиция – о появлении турка в Иджеване
Чрезвычайное происшествие произошло в городе Иджеван Тавушской области Армении. Об этом написала газета «Грапарак», сообщив, что в обслуживающем маршрут Иджеван-Ачаджур микроавтобусе пассажиры заметили подозрительного человека, говорящего по телефону на турецком языке.
Согласно источнику, пассажиры заметили, что этому человеку звонили с турецких номеров. Пассажиры потребовали от водителя остановить транспортное средство и обратились в полицию.
В беседе с корреспондентом Panorama.am из Полиции сообщили: «Сигнал тревоги поступил, соответствующие органы разбираются. Других подробностей нет».