ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնական Բիթերը կայցելի Երևան
ԱՄՆ պետքարտուղարի հյուպատոսական հարցերով օգնական Ռենա Բիթերը օգոստոսի 21-28-ը կայցելի Երևան, Ամման և Կահիրե: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին նշված է ԱՄՆ պետքարտուղարության տարածած հայտարարության մեջ:
«Իր ուղևորության ընթացքում պետքարտուղարի օգնականը վերահսկելու է ԱՄՆ հյուպատոսական գործողությունները և հանդիպելու է օտարերկրյա կառավարությունների գործընկերների հետ՝ ընդգծելու մեր խորը և շարունակական նվիրվածությունը արտերկրում ԱՄՆ քաղաքացիներին պաշտպանելուն և Միացյալ Նահանգներ օրինական ճանապարհորդությունները հեշտացնելուն»,- նշված է հայտարարությունում:

Помощник госсекретаря США Рена Биттер посетит Ереван
Помощник госсекретаря США по консульским вопросам Рена Биттер посетит Ереван, Амман и Каир 21-28 августа. Как сообщает «Арменпресс», об этом говорится в заявлении, распространенном Госдепом США.
«Во время своей поездки помощник госсекретаря будет курировать консульские операции США и встретится с коллегами из иностранных правительств, чтобы подчеркнуть нашу глубокую и постоянную приверженность защите граждан США за границей и облегчению законных поездок в Соединенные Штаты», - отмечается в заявлении.