ԼՂ վերջին անգամ դեղորայք է մատակարարվել հուլիսի 7-ին, իսկ պարենի վերջին մատակարարումը եղել է հունիսի 14-ին․ Արցախի ԱԳՆ
23/08/2023 16:07
Արցախի ԱԳՆ-ից արձագանքել են Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի տարածած ապատեղեկատվությանը։
«Մինչ Հիքմեթ Հաջիևը ջանք չի խնայում «ապացուցելու», իբրև թե «Լաչինի միջանցքը բաց է», միջազգային հանրությունը պատասխանում է ԿԽՄԿ-ի հայտարարությամբ այն մասին, որ «Լեռնային Ղարաբաղ վերջին անգամ դեղորայք է մատակարարվել հուլիսի 7-ին, իսկ պարենի վերջին մատակարարումը տեղի է ունեցել հունիսի 14-ին», - նշված է Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ-ի X-ի (նախկին Twitter)  միկրոբլոգում արված գրառման մեջ։

МИД Арцаха: В последний раз поставка медикаментов в Нагорный Карабах была осуществлена 7 июля, а продовольствия – 14 июня
23/08/2023 17:10
МИД Арцаха ответил на распространенную помощником президента Азербайджана Хикметом Гаджиевым дезинформацию.
«Пока Хикмет Гаджиев не жалеет усилий, чтобы ″доказать″, что якобы ″Лачинский коридор открыт″, международное сообщество отвечает заявлением МККК о том, что ″последняя поставка медикаментов в Нагорный Карабах была осуществлена 7 июля, а последняя доставка продовольствия – 14 июня″», - говорится в заявлении МИД Республики Арцах в микроблоге в X (бывший Twitter).