Կրկին ուժգնացել են խաբեությունները list.am-ով
Տեղեկատվության անվտանգության մասնագետ Սամվել Մարտիրոսյանը զգուշացնում է՝ կրկին ուժգնացել են խաբեությունները list.am-ով։
«Նորից կրկնեմ, ձեզ գրում են Վոթզափով, Վայբերով, ասում են, որ հեռու են ապրում, ու պետք ա ինչ-որ ծառայությունով օգտվել, ապրանքը ուղարկել։ Ձեզ ուղարկում են կեղծ հղում, կայք, որը նշանակում է Yandex, Հայփոստ կամ ինչ-որ սուրհանդակ ծառայություն։
Կայքի հասցեն, որ ուշադիր նայեք, կտեսնեք, որ լրիվ ուրիշ սայտ ա, իրականը չէ։ Եթե ուշադիր չլինեք, ձեր բանկային քարտի տվյալներն ա ուզելու։ Ու կասեք հաջողություն ձեր ողջ գումարին։

Случаи мошенничества с использованием сайта List.am снова участились: Самвел Мартиросян
Эксперт по информационной безопасности Самвел Мартиросян сообщил о новом способе мошенничества через сайт list.am.
«Снова повторяю, вам могут написать по WhatsApp, Viber, сказать, что живут далеко, и необходимо воспользоваться какой-то услугой, чтобы отправить товар. Потом вам отправляют фейковую ссылку, сайт, с доменом Yandex или Айпост.
Но, если вы внимательно посмотрите на адрес сайта, то увидите, что это абсолютно другой сайт, не существующий. Если вы не обратите на это внимание, то сайт запросит данные вашей банковской карты. И вы попрощаетесь со всей суммой на карте.