Ոչ մի դժվարություն, ոչ մի սպառնալիք չպետք է սասանեն մեր կամքը՝ ունենալ անկախ պետություն և հայկական Արցախ. Ծառուկյան
23/08/2023 10:21
ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
«Հայաստանի, Արցախի և Սփյուռքի սիրելի՛ հայրենակիցներ, սրտանց շնորհավորում եմ Անկախության հռչակագրի ընդունման 33-ամյակի առթիվ:
Դժվար ու փորձություններով լի է եղել մեր անկախ պետականության կայացման ճանապարհը, որի համար մեր ժողովուրդը չափազանց թանկ գին է վճարել: Մեր պետության սահմանները մեր հազարավոր եղբայրների, որդիների ու զավակների արյամբ են գծվել ու մեր բոլորիս հավաքական պարտքն ու պարտականությունն է անխախտ պահել այդ սահմանները:
Այսօր էլ հայկական երկու հանրապետությունները դժվարին օրեր են հաղթահարում: Արցախի հանրապետության մեր քույրերն ու եղբայրները շուրջ 9 ամիս գտնվում են շրջափակման մեջ, կենաց ու մահվան պայքար են մղում իրենց պատմական հայրենիքում ապրելու ու արարելու իրավունքի համար։
Այս պայմաններում, առավել քան երբևէ կարևորվում է ներհասարակական հաշտությունը, բացառապես ազգային համախմբվածությամբ և էֆեկտիվ կառավարմամբ է հնարավոր հաղթահարել Հայաստանի և Արցախի առաջ ծառացած դժվարությունները: Սերունդներին անկախ պետականություն ու հայրենիք ժառանգելու մեր պարտավորությունը իրականացնելու հարցում մեզնից յուրաքանչյուրն ունի անելիք, յուրաքանչյուրն իր տեղում և իր չափով:
Ոչ մի դժվարություն, ոչ մի սպառնալիք չպետք է սասանեն մեր կամքը՝ ունենալ անկախ պետություն և ունենալ հայկական Արցախ։

Никакие трудности, никакая угроза не должны пошатнуть наше желание иметь независимое государство и иметь Армянский Арцах – Гагик Царукян
23/08/2023 11:29
Председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян направил поздравительно послание в связи с Днем декларации о независимости Армении.
«Дорогие соотечественники Армении, Арцаха и Диаспоры,
Сердечно поздравляю вас с 33-й годовщиной принятия Декларации о независимости.
Путь к становлению нашей независимой государственности был труден и полон испытаний, за которые наш народ заплатил чрезвычайно высокую цену. Границы нашего государства были прочерчены кровью тысяч наших братьев, сыновей и детей, и коллективный долг и ответственность каждого из нас - сохранить эти границы неприкосновенными.
Даже сегодня две армянские республики переживают трудные времена. Наши братья и сестры в Республике Арцах уже около 9 месяцев находятся в блокаде, борясь не на жизнь, а на смерть за право жить и творить на своей исторической родине.
В этих условиях как никогда важно внутриобщественное примирение, преодолеть трудности, с которыми сталкиваются Армения и Арцах, можно только при национальном единстве и эффективном управлении. Каждый из нас на своем месте и по-своему должен выполнить наше обязательство передать поколениям независимое государство и родину.
Никакие трудности, никакая угроза не должны пошатнуть наше желание иметь независимое государство и иметь Армянский Арцах.