«Հրապարակ». Լինելու է մեկանգամյա հանրահավաք՝ օրվա խորհրդով պայմանավորված
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՀՅԴ ԳՄ անդամ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը նախօրեին հայտնեց հանրահավաք անցկացնելու մասին։ «9 ամիս պաշարված Արցախը դիմադրում է թշնամուն։ Արցախի պայքարը բոլորիս պայքարն է։ Սեպտեմբերի 2-ին` Արցախի Հանրապետության անկախության օրը, միացիր ի պաշտպանություն Արցախի կայանալիք հանրահավաքին, ցույց տուր, որ Արցախի կողքին ես, քո ձայնը միացրու հազարավոր մյուս հայրենակիցների ձայնին, ցույց տուր, որ Արցախը մենակ չէ, ցույց տուր, որ մենք տեր ենք մեր հայրենիքին և միասնական ենք։ Սեպտեմբերի 2-ին, Ազատության հրապարակում, ժամը 18։00-ին»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է նա։
Մենք տեղեկացանք, որ սա ոչ թե թեժ աշնան մեկնարկ է, այլ լինելու է մեկանգամյա հանրահավաք՝ օրվա խորհրդով պայմանավորված: Այսինքն՝ ընդդիմությունն այս պահի դրությամբ Դիմադրության շարժումը վերսկսելու և պարբերական բողոքի ակցիաներով ու նստացույցերով հանրությանն ակտիվացնելու ծրագիր չունի։ Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 2-ն Արցախի Հանրապետության անկախության օրն է։ Ի դեպ, այդ օրն ակցիա է նախատեսում իրականացնել նաև Թևան Պողոսյանը, ով մտադիր է երթ կազմակերպել դեպի Արցախի Հանրապետության ներկայացուցչություն։
Հիշեցնենք, որ նա Ռուբեն Վարդանյանի՝ Արցախի անվտանգության և զարգացման ճակատի հայաստանյան հարթակի համակարգողն է»։

«Грапарак»: Оппозиции не собирается возобновлять акции Движения сопротивления, 2 сентября состоится одноразовый митинг
24/08/2023 11:47
Представитель Верховного органа АРФД, депутат парламента от фракции «Армения» Ишхан Сагателян накануне сообщил о проведении митинга, пишет газета «Грапарак».
«Осажденный вот уже 9 месяцев Арцах сопротивляется врагу.Борьба Арцаха – борьба всех нас. 2 сентября, в День независимости Республики Арцах, присоединяйся к митингу в поддержку Арцаха, покажи, что ты рядом с Арцахом, покажи, что Арцах не одинок, покажи, что именно мы являемся хозяевами нашей Родины, что мы едины.2 сентября собираемся на площади Свободы, в 18։00», - написал на своей странице в Facebook Ишхан Сагателян.
«Мы узнали, что это не станет началом горячей политической осени, а будет одноразовым митингом, обусловленным символом дня. То есть, у оппозиции на данный момент нет планов возобновить Движение сопротивления и активизировать общество регулярными акциями и митингами. Напомним, 2 сентября отмечается День независимости Республики Арцах. Кстати, в этот день предусматривает провести акцию также Теван Погосян, который собирается организовать шествие к представительству Республики Арцах.
Напомним, что он – координатор армянской площадки Фронта безопасности и развития Арцаха Рубена Варданяна», - пишет газета.