Արցախի խորհրդարանի ղեկավարը պահեստազորի սպաների հետ է հանդիպել
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Դավիթ Իշխանյանն օգոստոսի 24-ին հանդիպել է «Պահեստազորի սպաների միություն» հասարակական կազմակերպության անդամների հետ:
Ինչպես հայտնում են Արցախի ԱԺ-ից, հանդիպումն ընթացել է բաց երկխոսության պայմաններում:
Ներկայացնելով քաղաքական հարաբերությունների դաշտի վերականգնման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին՝ Դավիթ Իշխանյանն ընդգծել է նաև, որ որպես ԱԺ նախագահ, որդեգրել է մի քաղաքական գիծ, այն է՝ հնարավորինս վերականգնել հասարակություն –խորհրդարան վստահությունը:
«ՊՍՄ» ՀԿ նախագահ Կարմեն Ասլանյանը անդրադարձել է կազմակերպության գործունեությանը, կառույցի կողմից իրականացված սոցիալական, անվտանգային, ռազմահայրենասիրական ծրագրերին:
ԱԺ նախագահը պատասխանել է հանդիպման մասնակից սպաների հարցերին:
Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մարսել Պետրոսյանը:

Председатель парламента Арцаха встретился с членами общественной организации «Союз офицеров запаса»
Председатель Национального Собрания Республики Арцах Давид Ишханян 24 августа встретился с членами общественной организации «Союз офицеров запаса».
Как сообщает пресс-служба парламента Арцаха, встреча прошла в формате открытого диалога.
Представив проводимую в направлении восстановления политических отношений работу, Давид Ишханян также подчеркнул, что как председатель НС, привержен политической линии – по возможности восстановить доверие между обществом и парламентом.
Председатель общественной организации «Союз офицеров запаса» Кармен Асланян коснулась деятельности организации, осуществленных структурой социальных, безопасностных, военно-патриотических программ.
Председатель НС ответил на вопросы офицеров, участвовавших во встрече.
На встрече присутствовал председатель постоянной комиссии НС по вопросам обороны, безопасности и правопорядка Марсель Петросян.