Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը կգործուղվի Դուբլին
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանների նախագահների եվրոպական համաժողովի աշխատանքներին մասնակցելու համար 2023 թվականի սեպտեմբերի 27-30-ը Դուբլին (Իռլանդիայի Հանրապետություն) կգործուղվի Ազգային ժողովի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը՝ հետեւյալ կազմով.
Ալեն ՍԻՄՈՆՅԱՆ-Ազգային ժողովի նախագահ
Արսեն ԹՈՐՈՍՅԱՆ-Ազգային ժողովի պատգամավոր
Սոնա ՂԱԶԱՐՅԱՆ-Ազգային ժողովի պատգամավոր
Արմեն ԳԵՎՈՐԳՅԱՆ-Ազգային ժողովի պատգամավոր
Ծովինար ԽԱՉԱՏՐՅԱՆ-Ազգային ժողովի նախագահի մամուլի քարտուղար
Զինա ՉԱԼԻԿՅԱՆ-Ազգային ժողովի նախագահի ռեֆերենտ
Տիգրան ՍԵՅՐԱՆՅԱՆ-Ազգային ժողովի աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության պետ
Ալեքսանդր ՄԽԻԹԱՐՅԱՆ-Ազգային ժողովի աշխատակազմի արարողակարգի վարչության պետ
Էդուարդ ԿԱՐԱՊԵՏՅԱՆ-Ազգային ժողովի աշխատակազմի արարողակարգի վարչության այցերի եւ ընդունելությունների կազմակերպման բաժնի գլխավոր մասնագետ (սեպտեմբերի 24-30)
Դավիթ ՀԱԿՈԲՅԱՆ-Ազգային ժողովի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի եւ հաղորդակցության վարչության լրատվության արտադրության բաժնի լուսանկարիչ-օպերատոր
Հրայր ՔԱԼԱՇՅԱՆ-Ազգային ժողովի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի եւ հաղորդակցության վարչության լրատվության արտադրության բաժնի հեռուստաօպերատոր:

Делегация во главе с Аленом Симоняном отправится в Дублин
Делегация, возглавляемая спикером Национального Собрания Аленом Симоняном 27-30 будет командирована в столицу Ирландии Дублине для участия в работе Европейской конференции председателей парламентов Совета Европы.
Соответствующее решение подписано спикером парламента Аленом Симоняном.
В состав делегации войдут депутаты фракции «Гражданский договор» Арсен Торосян, Сона Казарян, депутат фракции «Айастан» Армен Геворкян, пресс-секретарь спикера парламента Цовинар Хачатрян, референт спикера парламента Зина Чаликян, начальник управления внешних связей аппарата НС Тигран Сейранян, начальник управления протокола аппарата НС Александр Мхитарян, главный специалист отдела по организации визитов и приемов управления протокола аппарата НС Эдуард Карапетян, фотограф-оператор и телеоператор отдела информационного производства управления по связям с общественностью и коммуникации аппарата НС Давид Акопян и Грайр Калашян.