Արցախից 10 բուժառու տեղափոխվել  է Հայաստան
Օգոստոսի 25-ին Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 10 բուժառուներ ուղեկցողների հետ միասին,  անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի  միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, նախատեսվում է օրվա ընթացքում ԿԽՄԿ մեքենաներով Արցախ վերադարձնել 8 բուժառուների՝ ուղեկցողների հետ միասին, ովքեր ժամանակին պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար։
«Արևիկ» բուժմիավորումում այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 34 երեխա, 2-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 91 հիվանդ, 5 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որից 2-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

При посредничестве МККК 10 пациентов перевезены из Арцаха в Армению
Сегодня, 25 августа, 10 пациентов Республиканского медицинского центра Арцаха вместе с сопровождающими лицами при посредничестве и в сопровождении Международного комитета Красного Креста перевезены в специализированные медицинские центры Армении для оказания неотложной помощи.
Как сообщает Минздрав Арцаха, в течение дня на автомобилях МККК планируется вернуть в Арцах 8 пациентов вместе с сопровождающими, которые были направлены в Армению для лечения в рамках госзаказа.
В медицинском центре «Аревик» на стационарном лечении находятся 34 ребенка, двое из них в отделении неонатологии и реанимации.
Стационарное лечение в Республиканском медцентре получают 91 пациент, 5 из них находятся в реанимационном отделении, двое – в крайне тяжелом состоянии.