Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորությամբ կայացել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության նիստը, առանցքային թեման՝ Արցախում ստեղծված իրավիճակը
25/08/2023 19:45
ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի ղեկավար Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորությամբ օգոստոսի 24-ին կայացել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության նիստ։
Նիստի քննարկման առանցքային թեման եղել է Լաչինի միջանցքի փակման հետևանքով Արցախում ստեղծված ծանր իրավիճակը, հնարավոր հանգուցալուծումները։
Անդրադարձ է կատարվել նաև առաջիկայում կայանալիք Երևանի ավագանու ընտրություններին։ Խմբակցությունը որոշել է իր աջակցությունը հայտնել «Մայր Հայաստան» դաշինքին, որի քաղաքապետի թեկնածուն «Հայաստան» խմբակցության նախկին պատգամավոր Անդրանիկ Թևանյանն է։

Под председательством Роберта Кочаряна состоялось заседание фракции «Армения»
Под председательством второго Роберта Кочаряна, руководителя блока «Армения» 24 августа состоялось заседание парламентской фракции «Армения».
Ключевой темой обсуждения была создавшаяся в Арцахе тяжелая ситуация вследствие блокады Лачинского коридора и возможные пути  решения.
Была затронута также тема предстоящих выборов в Совет старейшин Еревана. Фракция решила выразить свою поддержку блоку «Мать Армения», кандидатом в мэры от которой выступает бывший депутат фракции «Армения» Андраник Теванян.
Обсуждены также дальнейшие шаги фракции «Армения» в рамках предстоящей сессии Национального Собрания.