«Նիկոլին հեռացնելը 3 օրվա գործ է, 500 մարդ է պետք»․ Պարույր Հայրիկյան
ԱԻՄ առաջնորդ Պարույր Հայրիկյանը 168․am-ի հետ զրույցում անդրադարձել է օգոստոսի 23-ին՝ ՀՀ անկախության Հռչակագրի ընդունման օրվա առթիվ Նիկոլ Փաշինյանի ուղերձին՝ ընդգծելով՝ մարդը, որը 30 տարի առաջ չափահաս է եղել, նույնիսկ լրագրող ու հանկարծ անկախության Հռչակագրի մասին բացասական կարծիք է հայտնում, միանգամից վերջանում է։
«Ես փաստեր ունեմ հավաքած, Դատախազությունը գործն ուղարկել է Քննչական կոմիտե, Նիկոլ Փաշինյանը շատ լուրջ քրեական հանցագործ է։
Երբ խոսքը վերաբերում է անկախության Հռչակագրին ու Սահմանադրությանը, այդտեղ պահանջվում է շատ խիստ զգուշավորություն։ Նախ պետք է իմանալ՝ որն է դրա նշանակությունը, իսկ Հռչակագիրը նախանշում էր ՀՀ-ում պետականության վերակազմավորման գործընթացը։ Այս ամենը զուտ պետք է հասկանան։
Ինչ վերաբերում է Սահմանադրությանը, սա երբ լակոտական ձևով ասում է, որ ես հրաժարական տվեցի ու նորից վերընտրվեցի, ուրեմն՝ լավ Սահմանադրություն է, նշանակում է, միայն լակոտական մակարդակում կարելի է Սահմանադրությունը կապել քո իշխանության գալու կամ չգալու հետ։ Հիմա նման մարդուց որևէ դրական ակնկալիք ունենալ, նշանակում է լինել անառողջ։ Նա ոչ միայն շարքային ստախոս է, այլև հանցավոր ստախոս»,- շեշտել է Պարույր Հայրիկյանը։
Նա հայտարարել է նաև, որ Փաշինյանին 3 օրում հնարավոր է հեռացնել իշխանությունից։
«Նիկոլին հեռացնելը երեք օրվա գործ է, թող գան միասին անենք՝ 50 հազար մարդ պետք չէ, 500 մարդ է պետք, 3 օրվա ընթացքում հիմնավորապես հեռացնեմ․ մեկ անգամ այդ ճանապարհով գնացել եմ և ժողովրդին նվիրել եմ Անկախության հանրաքվեի գաղափարը»,- ասել է Պարույր Հայրիկյանը։

«Отстранение Никола – дело трех дней, нужны 500 человек»: Паруйр Айрикян
Лидер Объединения «Национальное самоопределение» Паруйр Айрикян в беседе с корреспондентом 168․am обратился к посланию Никола Пашиняна 23 августа по случаю 33-летия принятия Декларации о независимости Республики Армения, подчеркнув, что человек, который 30 лет назад был совершеннолетним, даже журналистом, и вдруг высказывает негативное мнение о Декларации, сразу заканчивается.
«У меня есть собранные факты, прокуратура направила дело в Следственный комитет, Никол Пашинян – очень серьезный преступник.
Когда речь касается Декларации о независимости и Конституции, здесь требуется крайняя осторожность. Прежде всего, нужно знать, в чем ее значение, а Декларация предначертала процесс реорганизации государственности в Республике Армения.
Что касается Конституции, то когда он как мальчишка говорит, что подал в отставку и был снова переизбран, значит, Конституция – хорошая, только мальчишка может связывать Конституцию со своим приходом или неприходом к власти. Он не только обычный лжец, но и преступный лжец», - отметил Паруйр Айрикян.
Он также заявил, что Пашиняна за 3 дня можно отстранить от власти.
«Отстранение Никола – дело 3 дней, пусть придут и вместе сделаем, 50 тысяч человек не нужны, нужны 500 человек, за 3 дня основательно отстраню от власти: я один раз пошел по этому пути и подарил народу идею референдума о Независимости», - сказал Паруйр Айрикян.