Օգոստոսի 26-28-ին Երևանում, Արարատյան դաշտում, Արագածոտնի, Կոտայքի, Վայոց ձորի նախալեռնային հատվածում բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակը կպահպանվի։
Երևան քաղաքում օգոստոսի 26-ի ցերեկը, 27-ին, 31-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Oգոստոսի 28-ին, 30-ին երեկոյան ժամերին  քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է, 29-ին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Օգոստոսի 26-29-ին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-18մ/վրկ արագությամբ։
Հանրապետության տարածքում օգոստոսի 26-ի ցերեկը, 27-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Oգոստոսի 28-ի ուշ երեկոյան, 29-ի գիշերը, 30-31-ին առանձին շրջաններում, 29-ի ցերեկը շրջանների զգալի մասում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, տեղ-տեղ հնարավոր է կարկուտ։ Քամին՝ արևմտյան 2-4 մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 18-22 մ/վրկ արագությամբ։

Температура воздуха в Армении повысится на 2-4 градуса
В Ереване, Араратской долине, предгорьях Арагацотна, Котайка, Вайоц Дзора 26-28 августа будет сохраняться повышенная пожароопасная ситуация, сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга.
В столице Армении днем 26 августа, 27 и 31 августа ожидается погода без осадков. 28 августа, 30 августа в вечерние часы в отдельных местах возможен, 29 августа ожидается кратковременный дождь с грозой. 26-29 августа ожидается усиление ветра со скоростью 15-18 м/сек.
В областях республики днем 26-го, 27 августа ожидается погода без осадков. 28 августа вечером, 29 августа ночью, 30-31 в отдельных районах, 29 августа днем в значительной части районов ожидается кратковременный дождь с грозой, местами возможен град.
Ветер западный со скоростью 2-4 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра со скоростью 18-22 м/с.