Համահայկական ջանքերը միավորելը հրամայական է․Դավիթ Իշխանյան
Օգոստոսի 26-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Դավիթ Իշխանյանը հանդիպել է հանրապետության լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ, տեղեկացնում ենԱրցախի խորհրդարանից։
«Խորհրդարանի ղեկավարը ներկայացրել է պաշտոնավարման 20-օրյա գործունեությունը, անդրադարձել է արտաքին ու ներքին մարտահրավերներին:
Երկրում ստեղծված բարդ իրավիճակի մեղմացմանն ուղղված ջանքերին զուգահեռ աշխատանքներ են տարվել խորհրդարանական դիվանագիտության ակտիվացման, Հայաստանի հետ միջխորհրդարանական կապերի վերագործարկման, բարեկամական խմբերի ու շրջանակների հետ ակտիվ շփումների վերականգնման ուղղությամբ:
Խոսելով մեր ներուժը հնարավորինս օգտագործելու անհրաժեշտության մասին՝ Ազգային ժողովի նախագահը նշել է, որ քննարկվել է արտերկրում գտնվող մեր ներկայացուցչությունների աշխատանքները ակտիվացնելու հարցը: Նա շեշտել է համահայկական ջանքերը միավորելու հրամայականի մասին:
Դավիթ Իշխանյանը հանդիպումներ ու քննարկումներ է ունեցել նաև պետական կառավարման համակարգի ու հասարակական կառույցների ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել ներքաղաքական իրավիճակին, խորհրդարանի հեղինակության բարձրացման, տեղեկատվական դաշտի խնդիրներին:
Ազատ ու անկեղծ մթնոլորտում լրագրողներն իրենց կարծիքներն են արտահայտել և հարցեր ուղղել խորհրդարանի ղեկավարին»,- նշված է հաղորդագրությունում:

Давид Ишханян: Объединение всеармянских усилий – необходимость
Председатель Национального Собрания Республики Арцах Давид Ишханян 26 августа встретился с представителями средств массовой информации республики, сообщает пресс-служба парламента Арцаха.
Давид Ишханян представил свою деятельность за 20 дней пребывания в должности, коснулся также внешних и внутренних вызовов.
Параллельно с усилиями, направленным на смягчение сложной ситуации в стране, были проведены работы в направлении активизации парламентской дипломатии, перезапуска межпарламентских связей с Арменией и восстановления активных контактов с группами и кругами дружбы.
Говоря о необходимости максимального использования нашего потенциала, председатель Национального Собрания отметил, что был обсужден вопрос активизации работы наших представительств за рубежом. Он отметил необходимость объединения всеармянских усилий.
Ишханян также провел встречи и беседы с представителями системы государственного управления и общественных структур.
На встрече была обсуждена внутриполитическая ситуация, вопросы повышения авторитета парламента, проблемы информационного поля.