Արցախից 6 բուժառու տեղափոխվել է ՀՀ
Այսօր՝ օգոստոսի 28-ին, ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 6 բուժառուներ ուղեկցողների հետ միասին, անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի  միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
Նախատեսվում է օրվա ընթացքում ԿԽՄԿ մեքենաներով Արցախ վերադարձնել 3 բուժառուների՝ ուղեկցողների հետ միասին, ովքեր ժամանակին պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար։
«Արևիկ» բուժմիավորումում այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 37 երեխա, 4-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 87 հիվանդ, 6 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որից 3-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

При посредничестве МККК 6 пациентов перевезены из Арцаха в Армению
Сегодня, 28 августа, 6 пациентов Республиканского медицинского центра Арцаха вместе с сопровождающими лицами при посредничестве и в сопровождении Международного комитета Красного Креста перевезены в специализированные медицинские центры Армении для оказания неотложной помощи.
Как сообщает Минздрав Арцаха, в течение дня на автомобилях МККК планируется вернуть в Арцах 3 пациентов вместе с сопровождающими, которые были направлены в Армению для лечения в рамках госзаказа.
В медицинском центре «Аревик» на стационарном лечении находятся 37 детей, четверо из них в отделении неонатологии и реанимации.
Стационарное лечение в Республиканском медцентре получают 87 пациентов, 6 из них находятся в реанимационном отделении, трое – в крайне тяжелом состоянии.