Պետական շահերի դեմ հանցագործությունների, թշնամական ծրագրերի սպասարկման դավաճանական շղթան պետք է կտրել․ Սեպտեմբերի 2-ին՝ Ազատության հրապարակ․ Արտակ Զաքարյան
29/08/2023 18:21
ՀՀԿ Գործադիր մարմնի անդամ Արտակ Զաքարյանը կոչ է արել սեպտեմբերի 2-ին մասնակցել  Ազատությունյան հրապարակում կազմակերպվելիք հանրահավաքին։
«2018թ.-ի Հայաստանի ռազմաքաղաքական, դիվանագիտական հաղթող դիրքերը 2023թ․ -ին խայտառակ պարտության հասցրած դավաճանների ռեժիմն այլևս իրավունք չունի «բանակցելու» ահաբեկիչ Ադրբեջանի հետ:
Հաջորդ յուրաքանչյուր քայլն ավելի վատն է լինելու:
Հաջորդ յուրաքանչյուր ռազմական բախումն ավելի կործանարար է լինելու:
Հաջորդ յուրաքանչյուր գործողությունն և միջազգային հանդիպումնավելի ստորացուցիչ պայմաններ է առաջ բերելու:
Հաջորդ յուրաքանչյուր օրն ավելի է խորացնելու Հայաստանի ռազմաքաղաքական ճգնաժամն ու ավելի է բարդացնելու Արցախի վիճակը:
Հաջորդ յուրաքանչյուր շաբաթն իրավիճակը շտկելու համար կորցված ժամանակ է:
Հաջորդ յուրաքանչյուր ամիսը Հայաստանի պետականության ու հայ ժողովրդի հայրենազրկման նոր մարտահրավեր է:
Պետական շահերի դեմ գործած հանցագործությունների, միտումնավոր անգործության դրսևորման, թշնամական ծրագրերի սպասարկման դավաճանական շղթան պետք է կտրել: Գիտակից հասարակության վստահությունն ամբողջովին կորցրած նիկոլական ռեժիմը  հնարավորինս շուտ պետք է իշխանազրկվի:

Предательская цепь преступлений против государственных интересов, обслуживания вражеских программ должна быть разорвана – Артак Закарян
Член исполнительного органа Республиканской партии Армении Артак Закарян призвал всех граждан принять участие в предстоящем 2 сентября митинге на площади Свободы.
«Режим предателей, который довел военно-политические, дипломатические победные позиции Армении в 2018 году до позорного поражения в 2023 году, не имеет больше права на ″переговоры″ с террористом Азербайджаном.
Каждый следующий шаг будет хуже.
Каждое следующее военное столкновение будет разрушительнее.
Каждое следующее действие и международная встреча приведут к более унизительным условиям.
Каждый следующий день больше усугубит военно-политический кризис в Армении и больше осложнит положение Арцаха.
Каждая следующая неделя – потерянное время для исправления ситуации.
Каждый следующий месяц – новый вызов государственности Армении и лишения армянского народа Родины.
Предательская цепь совершенных против государственных интересов преступлений, проявления умышленного бездействия, обслуживания вражеских программ должна быть разорвана. Николовский режим, полностью утративший доверие сознательного общества, должен быть лишен власти как можно скорее.