Միայն համառությամբ և ուժով կարելի է իրավիճակը փոխել, արցախցիների հերոսությունը մեր ժողովրդի համար օրինակ պետք է լինի. Մանուկյան (Տեսանյութ)
31/08/2023 13:03
Այսօր վտանգի առաջ ոչ միայն Արցախն է կանգնած, այլ նաև Հայաստանը, լրագրողների հետ զրույցում ասաց  ՀՀ նախկին վարչապետ Վազգեն Մանուկյանը:
«Դուք լավ չեք պատկերացնում, թե այդ երկու մարմինն ինչպես են իրար շաղկապված: Չի կարող մի  մարմինն առանց միյուսի գոյություն ունենալ: ՀայաՔվե նախաձեռնությունը քաղաքական մեծ նշանակություն ունի՝ չհաշված արդյունքը: Շատ կարևոր է, որ հանրաքվեով ժողովուրդը ոչ ասի Արցախը հանձնելուն: Այս նախաձեռնության շնորհիվ երիտասարդներն ավելի փորձառուների հետ միավորվեցին և աշխատեցին, աշխատանքի մի նոր, հաճելի ձև է»,- նկատեց Մանուկյանը:
Մանուկյանի խոսքով՝ մինչև ուժ, համառություն  ցույց չտաս, ոչ մի հարց էլ չի լուծվի. «Այն, ինչ արցախցիներն արեցին, աննախադեպ էր: 120 հազար մարդ, իրենց ծծկեր երեխաներով, մեծահասակներով,  սոված լինելով, բայց Աղդամով չեն ցանկանում օգնություն վերցնել: Սա հերոսություն է և մեծ օրինակ է մեր ժողովրդի համար: Միայն համառությամբ և ուժով կարելի է իրավիճակը փոխել »:

Только упорством и силой можно изменить ситуацию: геройство арцахцев должно быть примером для нашего народа – Вазген Манукян
31/08/2023 14:13
Сегодня перед угрозой стоит не только Арцах, но и Армения, заявил в беседе с журналистами бывший премьер-министр Армении Вазген Манукян.
«Вы плохо представляете, насколько взаимосвязаны эти два организма. Не может один орган существовать без другого. Инициатива ″Айакве″ имеет большое политическое значение, не считая результат. Очень важно, чтобы народ путем референдума сказал ″нет″ сдаче Арцаха. Благодаря этой инициативе молодежь объединилась с более опытными и начали работать. Это новая форма работы, очень приятная», - сказал он.
По словам Манукяна, пока не покажешь силу, упорство, ни один вопрос не решится. «То, что сделали арцахцы – беспрецедентно.120 тысяч человек, со своими новорожденными, пожилыми, несмотря на голод, не хотят брать помощь, доставленную через Агдам. Это геройство и большой пример для нашего народа. Только упорством и силой можно изменить ситуацию», - отметил Вазген Манукян.