ՔՊ երեսփոխանները պիտի հասկանան, որ եթե  պատմության ճիշտ կողմն ընտրել չկարողանան, իրենք ու իրենց սերունդները հավերժ կրելու են խարանը, որն արդեն յուրացրել է Փաշինյանը. Մամիջանյան
31/08/2023 12:43
ՔՊ երեսփոխանները պիտի հասկանան, որ եթե պատմության ճիշտ կողմն ընտրել չկարողանան, իրենք ու իրենց սերունդները հավերժ կրելու են խարանը, որն արդեն յուրացրել է Փաշինյանը. Մամիջանյան
ՔՊ-ն, իրենց երեսփոխանները պիտի հասկանան, որ եթե  պատմության ճիշտ կողմն ընտրել չկարողանան, ապա իրենք, իրենց սերունդները, հարազատները հավերժ կրելու են այն խարանը, որը արդեն յուրացրել է Նիկոլ Փաշինյանը ու, կարծես, հպարտ է դրանով, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ Պատիվ ունեմ խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը:
«Շատ պարզ է ամեն ինչ՝ կա՛մ դու օգնում ես հայրենազրկվելուն, կա՛մ դու դրա դեմ պայքարում ես: Ես ՔՊ-ին համոզելու կամ բացատրելու բան չունեմ: ՔՊ-ն պետք է հասկանա, որ այն հարյուր հազարավոր քաղաքացիները, որոնք չեն հաշտվում հայրենիք չունենալու հետ, մի օր գալու են իրենց դուռը: Չի ստացվելու պախկվել Փաշինյանի, նրա նկարի, ծառայողական մեքենայի, անվտանգության աշխատակիցների հետևում: Յուրաքանչյուր ոք հայրենիքի դավաճանության համար անվանական ու խիստ թիրախային պատասխանատվություն է կրելու»,-ասաց պատգամավորը:

Депутаты «Гражданского договора» должны понять, что если не смогут выбрать правильную сторону истории, то они и их поколения вечно будут нести то клеймо, которое уже усвоил Пашинян – Мамиджанян
31/08/2023 14:00
«Гражданский договор», депутаты этой партии должны понять, что если не смогут выбрать правильную сторону истории, то они, их поколения вечно будут нести то клеймо, которое уже усвоил Никол Пашинян и, кажется, гордится этим, заявил в беседе с журналистами руководитель парламентской фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян.
«Все очень просто – либо ты способствуешь лишению Родины, либо ты борешься против этого. Я не собираюсь уговаривать или объяснять что-то «Гражданскому договору». «Гражданский договор» должен понять, что те сотни тысяч граждан, которые не хотят мириться с утратой Родины, однажды придут за ними. Не удастся спрятаться за спиной Пашиняна, за его портретом, служебной машиной, сотрудниками безопасности. Каждый понесет индивидуальную и целевую ответственность за предательство родины», - сказал Айк Мамиджанян.