«Ժողովուրդ». Առաջարկել են Հանրապետական զինկոմիսարիատի զինակոչի բաժնի պետ, փոխգնդապետ Արեն Սարգսյանի թեկնածությունը
31/08/2023 09:57
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Քաղաքական իշխանությունները շտապում են ՀՀ ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության պետի նշանակման հարցում: Բանն այն է, որ մարդ չեն կարողանում այդ պաշտոնում նշանակել, բայց, մյուս կողմից էլ, զորակոչի փուլ է, և պաշտոնը թափուր թողնելը անթույլատրելի է։
«Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած տեղեկությունների համաձայն՝ երեկ ներքին քննարկումների արդյունքում քաղաքական իշխանություններին առաջարկել են, որ լավ թեկնածու է Հանրապետական զինկոմիսարիատի զինակոչի բաժնի պետ, փոխգնդապետ Արեն Սարգսյանը: Ու արդեն քննարկվել է նրան այդ պաշտոնում նշանակելու հարցը: Թե ինչ կորոշի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, պարզ կլինի առաջիկայում։
Գաղտնիք, չէ, որ մշտապես Փաշինյանն է ի վերջո իր համար «սիրելի» կադրերին նշանակում նման պատասխանատու պաշտոններին, որոնք հիմնականում ձախողում են. վկան խաղաղ պայմաններում մահացած զինվորներն են»։

«Жоховурд»: Власти определились с кандидатом на должность начальника службы призывного и мобилизационного укомплектования Минобороны
31/08/2023 11:37
Политические власти спешат с назначением начальника Службы призывного и мобилизационного укомплектования Минобороны Армении, пишет газета «Жоховурд». Дело в том, что с одной стороны, у них нет подходящей кандидатуры на эту должность, а с другой стороны, сейчас идет призыв, и недопустимо оставлять эту должность вакантной.
По сведениям издания, вчера в результате внутренних обсуждений власти пришли к выводу, что хорошим кандидатом может быть начальник отдела призыва Республиканского военкомата, подполковник Арен Саркисян. Вопрос его назначения на эту должность уже обсужден. Что решит премьер-министр Никол Пашинян, будет ясно в дальнейшем.
«Не секрет, что в итоге Пашинян назначает на такие ответственные должности своих "любимцев", которые в основном проваливаются. Свидетели тому – погибшие в мирных условиях солдаты», - пишет газета.