Միասնություն  ու անկոտրում կամք դրսևորելու դեպքում հայ ժողովուրդը թվացյալ անելանելիության այս իրավիճակից կարող է դուրս գալ հաղթանակած․ Արթուր Վանեցյան
02/09/2023 10:32
Միասնություն ու անկոտրում կամք դրսևորելու դեպքում հայ ժողովուրդը թվացյալ անելանելիության այս իրավիճակից կարող է դուրս գալ հաղթանակած․ Արթուր Վանեցյան
«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի շնորհավորական ուղերձը Արցախի Անկախության օրվա առթիվ․
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Արցախի օրվա կապակցությամբ և այս ծանր օրերին իմ աջակցությունն եմ հայտնում Արցախի Հանրապետությունում ապրող մեր քույրերին ու եղբայրներին։
Հանուն ազատության, հանուն սեփական տանը անվտանգ և արժանապատվորեն ապրելու իրավունքի արցախահայության պայքարը հայ ժողովրդի պատմության փառավոր էջերից է, և անգամ այսօր, երբ Հայաստանի իշխանությունների ազգադավ գործունեությունն արցախահայությանը կանգնեցրել է ծանրագույն մարտահրավերների առաջ, Արցախի ազատության ու անկախության խնդիրը ոչ միայն չի կորցրել իր գոյաբանական նշանակությունը, այլև նոր հիմնավորում, վստահ եմ՝ նաև նոր լիցք է ստացել։
Պատմական շրջանները համեմատելն անշնորհակալ գործ է, բայց փաստերը վկայում են, որ 1990-ականների սկզբին, երբ արցախահայությունը որոշեց հռչակել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը, իրավիճակը պակաս օրհասական չէր, քան այսօր է։ Բայց միասնությունն ու անկոտրում կամքը մեզ առաջնորդեցին դեպի հաղթանակ։ Համոզված եմ, որ այդ որակները դրսևորելու դեպքում հայ ժողովուրդը թվացյալ անելանելիության այս իրավիճակից կարող է դուրս գալ հաղթանակած՝ մեկընդմիշտ ու վերջնական։

Убежден, что при проявлении единства и несгибаемой воля армянский народ из этой кажущейся безвыходной ситуации может выйти победившим – Артур Ванецян
Председатель партии «Отечество» Артур Ванецян направил поздравительное послание по случаю отмечаемого сегодня, 2 сентября, Дня Республики Арцах.
Горячо поздравляю с Днем Арцаха и в эти тяжелые дни выражаю свою поддержку нашим проживающим в Республике Арцах братьям и сестрам.
Борьба арцахских армян во имя свободы, во имя безопасной и достойной жизни в собственном доме – из славных страниц истории армянского народа, и даже сегодня, когда предательская по отношению к своему народу деятельность властей Армении поставила арцахских армян перед тяжелейшими вызовами, проблема свободы и независимости Арцаха не только не утратила своего экзистенциального значения, но и получила новое обоснование, уверен, также новый импульс.
Сравнивание исторических периодов – дело неблагодарное, однако факты свидетельствуют, что в начале 1990-ых годов, когда арцахские армяне решили провозгласить Нагорно-Карабахскую Республику, ситуация была не менее судьбоносной, чем сегодня. Однако единство и несгибаемая воля нас повели к победе. Убежден, что при проявлении этих качеств армянский народ из этой кажущейся безвыходной ситуации может выйти победившим – раз и навсегда.