Պայքարը միայն Արցախի համար չէ, սա պայքար է ՀՀ-ի և հայ ժողովրդի համար. Վանեցյան (Տեսանյութ)
Մենք պարտավոր ենք չհուսահատվել, պարտավոր ենք չհոգնել և պայքարել մեր Արցախի համար, Ազատության հրապարակում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենքի» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը:
«Այսօր Արցախի հերոսական ժողովուրդը, ծանր զրկանքներ կրելով, ցույց են տալիս, որ իրենք պայքարում են մեր ընդհանուր հայրենիքի համար: Արցախում պայքարը միայն Արցախի համար չէ, սա պայքար է ՀՀ-ի և հայ ժողովրդի համար: Վստահ եմ և կարծում եմ մեր հայրենակիցների զգալի մասն էլ է նույն կարծիքի, որ կորցնելով Արցախը, մենք կորցնելու ենք Հայաստանը: Երբ մենք դրա մասին խոսում էինք 2-3 տարի առաջ, շատ մարդիկ ասում էին՝ Արցախը տանք, հանգիստ ապրենք»,- նշեց նա:

Мы обязаны не отчаиваться, обязаны не уставать и бороться за наш Арцах – Артур Ванецян
Мы обязаны не отчаиваться, обязаны не уставать и бороться за наш Арцах, заявил сегодня в беседе с журналистами на площади Свободы председатель партии «Отечество» Артур Ванецян.
«Сегодня героический народ Арцаха, неся тяжелые лишения, демонстрирует, что они ведут борьбу за нашу общую Родину. Борьба в Арцахе – не только за Республику Арцах, это борьба за Республику Армению и армянский народ. Уверен и считаю, что значительная часть наших соотечественников придерживаются того же мнения, что потеряв Арцах, мы потеряем Армению. Когда мы говорили об этом 2-3 года назад, многие говорили, мол, сдадим Арцах – будем жить спокойно. Но мы видим, что происходит каждый день», - отметил Артур Ванецян.