«Մենք այդպես չենք համարում»․ Սերժ Սարգսյանն արձագանքեց Շառլ Միշելի հայտարարությանը (Տեսանյութ)
Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը հայտարարություն էր տարածել՝ նշելով, թե Արցախում ստեղծված իրավիճակից լուծումը կարող է լինել Աղդամի ճանապարհի օգտագործումը, դրա համար անհրաժեշտ է «խիզախություն» դրսևորել։
Ազատության հրապարակում հաջակցություն Արցախի ընթացող հանրահավաքին մասնակցող ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանին լրագրողները խնդրեցին մեկնաբանել այս հայտարարությունը։
Մեզնից յուրաքանչյուրը ցանկացած բան ընկալում է յուրովի։ Շատ ուրախ եմ, որ Շառլ Միշելը Արցախից նորից խիզախություն է պահանջում։ Կարծում եմ՝ Արցախցիներն իրեն հուսախաբ չեն անի։
Բայց կարող է՝ ինքն ուրիշ լուծումներ է «խիզախ» համարում, մենք այդպես չենք համարում»,- ընդգծեց Սերժ Սարգսյանը։

«Мы так не считаем»: Серж Саргсян – о заявлении Шарля Мишеля
Председатель Европейского совета Шарль Мишель вчера распространил заявление, в котором отметается, что решением создавшейся в Арцахе ситуации может стать использование дороги через Агдам, для этого необходимо проявить «смелость».
В ходе проходящего на площади Свободы в Ереване митинга в поддержку Арцаха журналисты попросили третьего президента Армении Сержа Саргсяна прокомментировать это заявление.
«Каждый из нас воспринимает эти слова по-своему. Я очень рад, что Шарль Мишель снова требует от Арцаха смелости и, думаю, арцахцы его не разочаруют.