Արցախը չի լինելու Ադրբեջանի կազմում, իսկ ՀՀ-ն չի դառնալու պանթուրքական վիլայեթ. Շարմազանով (Տեսանյութ)
02/09/2023 20:14
ՀՀԿ-ն, նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ, վերջին տարիների ընթացում մշտապես, առանց հովհարային անջատումների, եղել է ու լինելու է պայքարի կիզակետում, Ազատության հրապարակում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ-ական Էդուարդ Շարմազանովը:
Նրա խոսքով՝ իրենց նպատակն է, որպեսզի Արցախը չլինի Ադրբեջանի կազմում, իսկ ՀՀ-ն էլ լինի անկախ ու ինքնիշխան:
«Իսկ այդ նպատակին հասնելու համար այս հակապետական, կամիտուլյանտ, նիկոլիստական ռեժիմի հեռացումն է: Այո, կա հույս, որ բեկում կարելի է մտցնել, հույս կա այնքանով, որ մենք հավատում ենք հայրենիքի հավիտենականությանը։ Այսքան մարդ հավատում է, որ Արցախը չի լինելու Ադրբեջանի կազմում, իսկ ՀՀ-ն չի դառնալու պանթուրքական վիլայեթ», - նշեց նա:

Арцах не будет в составе Азербайджана, а Армения не станет пантюркистским виллайетом – Эдуард Шармазанов
02/09/2023 21:22
Республиканская партия Армении под руководством президента Сержа Саргсяна за последние годы всегда была, есть и будет в центре борьбы, заявил сегодня в беседе с журналистами на площади Свободы пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов.
По его словам, их цель в том, чтобы Арцах не был в составе Азербайджана, а Армения была независимой и суверенной.
«И для достижения этой цели – отстранение этого антигосударственного, капитулянтского, николовского режима. Да, есть надежда, что можно внести перелом, поскольку мы верим в вечность Родины. Столько людей верит, что Арцах не будет в составе Азербайджана, а Армения не станет пантюркистским виллайетом», - отметил он.