Հայաստանի իշխանությունների հանձնվելու օրակարգը հայ ժողովրդի օրակարգը չէ, հայ ժողովուրդը պատրաստ է շարունակել պայքարը իր հայրենիքի համար․ Իշխան Սաղաթելյան
02/09/2023 21:06
Այս հանրահավաքը հերթական հանրահավաք չէ, այն ունի առաքելություն, Ազատության հրապարակում ընթացող հանրահավաքի ժամանակ ասաց ՀՅԴ ԳՄ անդամ, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը։
«Այսօր հայ ժողովուրդը աշխարհիի տարբեր կողմերում  միջազգային հանրությանը, մեր բարեկամ, դաշնակից երկրներին ու մեր թշնամիներին շատ հստակ և ուղիղ ասում է՝ Հայաստանի իշխանությունների մեջտեղ բերած հանձնվելու օրակարգը հայ ժողովրդի օրակարգը չէ, հայ ժողովուրդը մերժում է այդ օրակարգը և պատրաստ է շարունակել պայքարը իր հայրենիքի համար», - հանրահավաքի խորհուրդը ներկայացրեց Իշխան Սաղաթելյանը։

Выдвинутая властями Армении повестка сдачи не является повесткой армянского народа – Ишхан Сагателян
02/09/2023 21:44
Этот митинг – не очередной митинг, у него есть миссия, заявил сегодня в ходе митинга на площади Свободы в Ереване представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн», депутат парламента от фракции «Армения» Ишхан Сагателян.
«Сегодня армянский народ в различных частях мира очень четко и прямо заявляет международному сообществу, нашим дружественным и союзным странам, а также нашим врагам – выдвинутая властями Армении повестка сдачи не является повесткой армянского народа. Армянский народ отвергает эту повестку и готов продолжать борьбу за свою Родину», - сказал Ишхан Сагателян.