Հայաստանը պատրաստ է շարունակել համագործակցությունը ՆԱՏՕ-ի հետ. Վահան Կոստանյան
Հայաստանն ունի պատրաստակամություն՝ շարունակել համագործակցությունը ՆԱՏՕ-ի հետ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ արտաքին գործերի փոխնախարար Վահան Կոստանյանը։
«Հայաստանը տարբեր ձևաչափերով համագործակցում է ՆԱՏՕ-ի հետ։ Ունենք պատրաստակամություն՝ շարունակել այս գործընթացը»,- ասաց նա։
Դիտարկմանը, թե Գյունտեր Ֆելինգերի կոչը Հայաստանին՝ միանալ ՆԱՏՕ-ին, եղավ այն բանից հետո, երբ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ կարող է մի օր արթնանանք ու տեսնենք, որ Ռուսաստանը տարածաշրջանում չէ, Կոստանյանը նշեց՝ չի կարող ասել՝ արդյոք դրանք փոխկապակցվա՞ծ են, թե՞ ոչ։
Կոստանյանը հավելեց նաև, որ Գյունտեր Ֆելինգերը ոչ թե ՆԱՏՕ բարձրաստիճան պաշտոնյա է, այլ՝ հասարակական կազմակերպության ղեկավար, որի անվանման մեջ տեղ է գտել ՆԱՏՕ բառը։

Армения готова продолжать сотрудничество с НАТО – Ваан Костанян
Армения готова продолжать сотрудничество с НАТО, заявил в беседе с журналистами заместитель министра иностранных дел Армении Ваан Костанян.
«Армения в различных форматах сотрудничает с НАТО. У нас есть готовность продолжать этот процесс», - сказал он.
На замечание, что призыв Гюнтера Фелингера присоединиться к НАТО был сделан после того, как Никол Пашинян заявил, что однажды мы можем проснуться и увидеть, что России уже нет в регионе, Ваан Костанян отметил, что не может сказать, взаимосвязаны эти заявления или нет.
Костанян добавил, что Гюнтер Фелингер – не высокопоставленный чиновник НАТО, а руководитель общественной организации, в названии которой есть слово «НАТО».