ՌԴ-ն ստիպված պետք է ակտիվացնի իր ջանքերը Հարավային Կովկասում. Տիգրան Աբրահամյան
Այսօր կայանալիք Պուտին-Էրդողան հանդիպմանն ամենայն հավանականությամբ կքննարկվի Արցախի շուրջ ստեղծված իրավիճակն ու դրա հարաբերական հանգուցալուծման հարցը: Այս մասին ֆեյսբուքյան  իր էջում գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը:
Նա նաեւ նշել է. «Թուրքիան 44-օրյա պատերազմից հետո ամբողջությամբ իրեն խցկել է Արցախի հարցով գործընթաց և փորձում է իր ազդեցությունը հնարավորինս մեծացնել, ինչն անկասկած մեր շահերին դեմ է:
ՌԴ-ն իր հիմնական ուշադրությունը կենտրոնացրել է ուկրաինական ճակատի ուղղությամբ, բայց ստիպված պետք է ակտիվացնի իր ջանքերը Հարավային Կովկասում, որովհետև հակառակ դեպքում իրադարձություններն իր համար կարող են անկանխատեսելի ընթացք բռնեն:
Արցախում ՌԴ-ի դեմ իրականացվող ուղիղ կամ միջնորդավորված հարվածները ստիպելու են ՌԴ-ին ակտիվ հակազդեցություն ապահովել»:

РФ вынужденно должна активизировать свои усилия и на Южном Кавказе – Тигран Абрамян
На предстоящей сегодня встрече Путин-Эрдоган, по всей вероятности, будут обсуждаться создавшаяся вокруг Арцаха ситуация и вопрос ее относительного разрешения. Об этом написал на своей странице в Facebook секретарь парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
«Турция после 44-дневной войны полностью вклинилась в процесс по вопросу Арцаха и пытается максимально увеличить свое влияние, что, несомненно, противоречит нашим интересам.
Россия сконцентрировала свое основное внимание на украинском фронте, но вынужденно должна активизировать свои усилия и на Южном Кавказе, в противном случае события могут принять для нее непредсказуемый ход.
Прямые или опосредованные удары против России в Арцахе вынудят РФ прибегнуть к обеспечению активного противодействия», - отметил Тигран Абрамян.