Վրաստանի հայ համայնքի ներկայացուցիչները հավաք են անցկացրել․ քննարկվել է Արցախում ստեղծված իրավիճակը
Սեպտեմբերի 2-ին, Թբիլիսիում Վրաստանի հայ համայնքի ներկայացուցիչները հավաք են անցակցրել, որի ընթացքում քննարկվել է Արցախում արդեն 9 ամսից ավելի շրջափակման հետևանքով ստեղծված իրավիճակը:
Հավաքին մասնակցել է նաև Վիրահայոց թեմի առաջնորդ Տեր Կիրակոս վրդ. Դավթյանը։
Տեղեկության համաձայն, որը տարածում է «Վրաստանի հայ համայնք» հասարակական կազմակերպությունը, հանդիպման մասնակիցներն իրենց աջակցությունն են հայտնել Արցախին և արցախցիներին` մաղթելով ոգու ամրություն և տոկունություն` նման ծանր պայմաններին դիմագրավելու համար:
Ինչպես նշվում է տեղեկատվության մեջ՝ ներկաների կողմից ընդգծվել է Վրաստանի լրատվականների կողմից Արցախի շուրջ տեղի ունեցող զարգացումների մասին ոչ բավարար լուսաբանման փաստը:
Հիշեցնենք նաև, որ սեպտեմբերի 2-ին Թբիլիսիի Սուրբ Էջմիածին եկեղեցու հարակից տարածքում կայացել է հանրահավաք՝ հաջակցություն Արցախի և արցախահայության։ Հանրահավաքը կազմակերպել էր «Վրաստանի հայ համայնք» հասարակական կազմակերպությունը։

Представители армянской общины Грузии провели встречу: обсуждалась ситуация в Арцахе
Представители армянской общины Грузии 2 сентября провели встречу в Тбилиси, в ходе которой обсуждалась создавшаяся в Арцахе ситуация вследствие продолжающейся более 9 месяцев блокады со стороны Азербайджана.
Как сообщает общественная организация «Армянская община Грузии», на встрече присутствовал предстоятель епархии Армянской Апостольской церкви в Грузии архимандрит Киракос Давтян.
Участники встречи выразили свою поддержку Республике Арцах и арцахцам, пожелав им крепкой воли и стойкости для противостояния в столь тяжелых условиях.
Присутствующие подчеркнули факт недостаточного освещения происходящих вокруг Арцаха событий в средствах массовой информации Грузии.
Напомним, 2 сентября на территории рядом с церковью Святого Эчмиадзина в Тбилиси состоялся митинг в поддержку Арцаха и армян Арцаха. Митинг организовала общественная организация «Армянская община Грузии»