Հանրապետության մի շարք մարզերում կպահպանվի հրդեհավտանգ իրավիճակը
Արագածոտնի, Կոտայքի, Վայոց ձորի նախալեռներում, Արարատյան դաշտում, Սյունիքի հովիտներում և Երևանում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։
Սեպտեմբերի 5-ին, 6-ին հանրապետության մարզերում սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 7-9-ն առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, հնարավոր է նաև մառախուղ։
Քամին՝ հարավարևմտյան 2-4մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 17-20մ/վ արագությամբ։
Օդի ջերմաստիճանը աստիճանաբար կբարձրանա 2-3, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Լեռնային Ղարաբաղում՝ 5-7 աստիճանով։
Լեռնային Ղարաբաղում այսօր և վաղը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Երևանում՝ սեպտեմբերի 5-8-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 9-ի գիշերը քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։

В ряде регионов Армении сохранится повышенная пожароопасность
В Араратской долине, предгорьях Арагацотна, Вайоц Дзора, в долинах Сюника и в Ереване ожидается повышенная пожароопасная ситуация, сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга.
В областях республики 5, 6 сентября ожидается погода без осадков, 7-9 сентября в отдельных районах ожидается кратковременный дождь с грозой, возможен также туман.
Температура воздуха постепенно повысится на 2-3 градуса, в Лори, Тавуше, Сюнике и Арцахе – на 5-7 градусов.
В Ереване 5-8 сентября ожидается погода без осадков, 9 сентября ночью в отдельных местах возможен кратковременный дождь с грозой.