Նույնիսկ «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ից Արմեն Աշոտյանը շարունակում է իր միջազգային կապերը ծառայեցնել Արցախին ու Հայաստանին. Մամիջանյան
ԵԺԿ քաղաքական ասամբլեայի շրջանակներում «Ժառանգություն» կուսակցության հիմնադիր Րաֆֆի Հովհաննիսյանի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ Արցախի հարցով հատուկ քննարկում: Քննարկման ընթացքում ներկայացրեցի ՀՀԿ փոխնախագահ, քաղբանտարկյալ Արմեն Աշոտյանի ուղերձը, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը։
«Ներկայացնում եմ դրա մի հատվածի հայերեն թարգմանությունը.
«Իմ բանտարկությունը ոչինչ է Արցախում ծավալվող հումանիտար աղետի համեմատ, որտեղ 120.000 մարդ, այդ թվում երեխաներ և տարեցներ, սովամահության եզրին են Ադրբեջանի ցեղասպան քաղաքականության և միջազգային իրավունքի բացահայտ ոտնահարման հետևանքով: Սա ցեղասպանություն է ՝ կարճ և կոնկրետ: Արցախում, որը քրիստոնյա աշխարհի դարպասն է, 21-րդ դարում մեր աչքի առաջ Ադրբեջանը իրականացնում է ցեղասպանություն և Ադրբեջանի բռնապետի ծրագրերը կանխելու միակ ձևը անձնական և պետական մակարդակում պատժամիջոցների կիրառումն է:
Ես հավատում եմ, որ քաղաքականությունը առաջին հերթին հիմնված է արժեքների վրա: Եկեք ցույց տանք Արցախի քաղաքացիներին, որ իրենք միայնակ չեն իրենց ինքնորոշման սրբազան պայքարում»:
Նույնիսկ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկից Արմեն Աշոտյանը շարունակում է իր միջազգային կապերը ծառայեցնել Արցախին ու Հայաստանին:
Ասամբլեային նաև ներկայացրել եմ վերջին օրերի ադրբեջանական ագրեսիայի և Ադրբեջանին զինամթերքի մատակարարման մասին տեղեկություններ»,-գրել է Մամիջանյանը։

Армен Ашотян продолжает использовать свои международные связи для служения Арцаху и Армении даже из УИУ «Нубарашен» – Айк Мамиджанян
В рамках политической ассамблеи Европейской народной партии (ЕНП) по инициативе учредителя партии «Наследие» Раффи Ованнисяна состоялось специальное обсуждение по вопросу Арцаха. В ходе обсуждения я представил послание заместителя председателя Республиканской партии Армении, политзаключенного Армена Ашотяна, написал на своей странице в Facebook руководитель парламентской фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян.
«Представляю часть этого послания:
″Мой арест ничто по сравнению с гуманитарной катастрофой в Арцахе, где 120.000 человек, в том числе дети и пожилые люди, находятся на грани голодной смерти в результате геноцидальной политики Азербайджана и вопиющего нарушения международного права. Это геноцид – коротко и конкретно. В Арцахе, который является воротами христианского мира, в 21 веке Азербайджан на наших глазах осуществляет геноцид и единственный способ предотвратить планы диктатора Азербайджана – применение санкций на индивидуальном и государственном уровнях.
Я верю, что политика, в первую очередь, основана на ценностях. Давайте покажем гражданам Арцаха, что они не одиноки в своей священной борьбе за самоопределение″.
Даже из уголовно-исполнительного учреждения «Нубарашен» Армен Ашотян продолжает использовать свои международные связи для служения Арцаху и Армении.
Я также представил ассамблее информацию об азербайджанской агрессии последних дней и поставках боеприпасов Азербайджану», - написал Айк Мамиджанян.