Տիգրան Բալայանը նշանակվել է Բելգիայի Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան
ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հրամանագիր է ստորագրել Տիգրան Բալայանին Բելգիայում ՀՀ դեսպան նշանակելու մասին։
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի և «Դիվանագիտական ծառայության մասին» օրենքի 13-րդ հոդվածի 3-րդ մասի և 14-րդ հոդվածի, Տիգրան Բալայանին նշանակել Բելգիայի Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան և Եվրոպական միությունում Հայաստանի Հանրապետության ներկայացուցչության ղեկավար (նստավայրը՝ Բրյուսել)»,- նշված է Խաչատուրյանի ստորագրած հրամանագրում։

Тигран Балаян назначен послом Армении в Бельгии
Президент Армении Ваагн Хачатурян подписал указ о назначении Тиграна Балаяна послом Армении в Бельгии, сообщает пресс-служба президента республики.
«Принимая за основания предложение премьер-министра, согласно пункту 2 части 1 статьи 132 Конституции и статье 14 закона «О дипломатической службе», назначить Тиграна Балаяна Чрезвычайным и Полномочным послом Республики Армения в Королевстве Бельгия и главой Представительства Республики Армения в Европейском Союзе (резиденция в Брюсселе)», - отмечается в указе.