«Ժողովուրդ». Առաջիկայում նախատեսվում են մի քանի «կարկառուն» նախարարների հրաժարականներ
«Հայաստանի գործադիր մարմնում ավագանու ընտրություններից հետո պաշտոնանկությունների տեսքով մի շարք փոփոխություններ են սպասվում։ «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ առաջիկայում նախատեսվում են մի քանի «կարկառուն» նախարարների հրաժարականները: Ըստ ՔՊ ներսում շրջանառվող տեղեկությունների՝ հրաժարական են ներկայացնելու ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը, արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանը և շրջակա միջավայրի նախարար Հակոբ Սիմիդյանը:
Մեր տեղեկություններով՝ իշխող քաղաքական թիմի ներսում մի քանի թեկնածուների անուններ են շրջանառվում, բայց՝ ընդամենը խոսակցությունների մակարդակով. վերջնական որոշումը կկայացվի ավագանու ընտրություններից հետո:
Իշխանական մեր աղբյուրների փոխանցմամբ՝ Գնել Սանոսյանին փոխարինելու է Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանը, Սյունիքի մարզպետի պաշտոնը բաժին կհասնի ՔՊ-ական սյունեցի պատգամավոր Կարեն Համբարձումյանին, որը երկար ժամանակ կատաղի պայքար էր տալիս այդ պաշտոնի համար:
Իշխող թիմն այս պահի դրությամբ Հակոբ Սիմիդյանին և Գրիգոր Մինասյանին փոխարինող դեռ չունի, բայց մինչ ընտրություն այս հարցն էլ կլուծեն:
Ինչ վերաբերում է Գնել Սանոսյանին, ապա, մեր տեղեկություններով, Նիկոլ Փաշինյանը նրա և Արմեն Փամբուխչյանի համար նոր՝ «յուղոտ» պաշտոն է մտածել քաղաքապետարանում. նախատեսվում է, որ ավագանու ընտրություններից հետո նրանք պետք է զբաղեցնեն քաղաքապետի տեղակալների պաշտոնները: Սրանք այս պահին իշխանության ներսում եղած տրամադրություններն են, իսկ թե ինչով կավարտվեն գործընթացները և հետագա զարգացումները, ցույց կտա ժամանակը: Մենք առաջիկայում կհայտնենք»։

«Жоховурд»: В ближайшее время намечаются отставки нескольких министров
Газета «Жоховурд» пишет, что в правительстве Армении после выборов в Совет старейшин Еревана ожидаются ряд кадровых изменений. По сведениям издания, в ближайшее время намечаются отставки некоторых «видных» министров. Согласно циркулируемым в «Гражданском договоре» слухам, в отставку подадут министр территориального управления и инфраструктур Гнел Саносян, министр юстиции Григор Минасян и министр окружающей среды Аком Симидян.
«По нашим сведениям, в политической команде муссируются имена нескольких кандидатов, однако лишь на уровне разговоров: окончательное решение будет принято после выборов в Совет старейшин Еревана.
Как передают наши источники, Гнела Саносяна заменит губернатор Сюника Роберт Гукасян, должность губернатора Сюника достанется депутату фракции «Гражданский договор» Карену Амбарцумяну, который долгие годы ведет ожесточенную борьбу за эту должность.
В правящей команде на данный момент нет кандидатов на замену Акопа Симидяна и Григора Минасяна, но до выборов вопрос будет решен.
Что касается Гнела Саносяна, то, по нашим сведениям, Никол Пашинян придумал для него и Армена Памбухчяна новую «жирную» должность в мэрии: предусматривается, что после выборов они займут должности заместителей мэра. На данный момент в правящей команде царят такие настроения, а как будут развиваться события, покажет время», - пишет газета.