Օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա, ապա աստիճանաբար կնվազի
Սեպտեմբերի 5-8-ին Արագածոտնի, Կոտայքի, Վայոց ձորի նախալեռներում, Արարատյան դաշտում, Սյունիքի հովիտներում և Երևանում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։
Երևան քաղաքում`
Սեպտեմբերի 5-ի և 9-ի ցերեկը, 6-8-ին, 10-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Սեպտեմբերի 9-ի գիշերը քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Нет описания.
Հանրապետության տարածքում`
Սեպտեմբերի 5-ի ցերեկը, 6-ին, 7-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Սեպտեմբերի 7-ի ցերեկը, 8-10-ին առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում հնարավոր է մառախուղ։
Քամին՝ հարավարևմտյան 2-4 մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 17-20 մ/վրկ արագությամբ։
Օդի ջերմաստիճանը սեպտեմբերի 5-ի ցերեկը կբարձրանա ևս 1-2, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Լեռնային Ղարաբաղում 4-6 աստիճանով, 7-10-ին աստիճանաբար կնվազի 6-10 աստիճանով։

Температура воздуха в Армении повысится
В Араратской долине, предгорьях Арагацотна, Вайоц Дзора, в долинах Сюника и в Ереване 5-8 сентября ожидается повышенная пожароопасная ситуация, сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга.
В столице Армении 5 и 9 сентября днем, 6-8, 10 сентября ожидается погода без осадков, 9 сентября ночью в отдельных местах возможен кратковременный дождь с грозой.
В областях республики 5 сентября днем, 6-го, 7 сентября ночью ожидается погода без осадков. Днем 7 сентября, 8-10 сентября в отдельных районах ожидается кратковременный дождь с грозой, возможен также туман.
Температура воздуха 5 сентября днем повысится еще на 1-2 градуса, в Лори, Тавуше, Сюнике и Арцахе – на 4-6 градусов.С 7-10 сентября постепенно понизится на 6-10 градусов.