ԵԺԿ-ն քննարկել է Լաչինի միջանցքի թեման և պահանջել ազատ արձակել Աշոտյանին․ Մամիջանյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, ՀՀԿ անդամ Հայկ Մամիջանյանը սեպտեմբերի 4-ին և 5-ին Բրյուսելում մասնակցել է Եվրոպայի Ժողովրդական Կուսակցության քաղաքական ասամբլեային։
Մամիջանյանը ֆեյսբուքյան էջում հրապարակել է ասամբլեայի եզրափակիչ հաղորդագրության մի հատվածի հայերեն թարգմանությունը.
«Քաղաքական ասամբլեան նաև քննարկել է տեղի ունեցող զարգացումները կապված Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղի նկատմամբ իրականացվող անմարդկային գործողությունների հետ, մասնավորապես՝ Լաչինի միջանցքի արգելափակումը:
Քաղաքական ասամբլեան նաև պահանջ է ներկայացրել ազատ արձակել բոլոր քաղաքական բանտարկյալներին, մասնավորապես՝ ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանին»:

ЕНП обсудила блокаду Лачинского коридора и потребовала освобождения Армена Ашотяна – Айк Мамиджанян
Руководитель парламентской фракции «Честь имею», член Республиканской партии Армении Айк Мамиджанян 4 и 5 сентября в Брюсселе принял участие в политической ассамблее Европейской народной партии (ЕНП).
Айк Мамиджанян опубликовал на своей странице в Facebook часть пресс-релиза ЕНП.
«Политическая ассамблея также обсудила происходящие развития в связи с осуществляемыми Азербайджаном бесчеловечными действиями в отношении Нагорного Карабаха, в частности – блокирование Лачинского коридора.
Политическая ассамблея также представила требование освободить всех политических заключенных, в частности – заместителя председателя РПА Армена Ашотяна».