ԱՄՆ-ի հետ Հայաստանի զորավարժությունները Մոսկվայում ընկալվում են անհանգստության տարրով. Ռյաբկով
Ռուսաստանը Հայաստանում դաշնակիցների  ուշադրությունն է հրավիրել  այն փաստի վրա, որ ԱՄՆ-ի հետ նրանց զորավարժությունները Մոսկվայում ընկալվում են մտահոգության տարրով։ Այս մասին լրագրողներին ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Սերգեյ Ռյաբկովը՝ մեկնաբանելով սեպտեմբերի 11-ից Հայաստանի տարածքում անցկացվող հայ-ամերիկյան համատեղ զորավարժությունները։
«Իհարկե, մենք դրան ուշադրություն դարձրինք, և Հայաստանում մեր դաշնակիցների լրջագույն ուշադրությունը դարձրինք նրա վրա, որ դա մտահոգության տարրով ենք ընկալում»,- ասել է նա՝ պատասխանելով ՏԱՍՍ-ի հարցին։
Նրա խոսքով, Մոսկվան ելնում է նրանից, որ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) անդամները պետք է հավատարիմ մնան իրենց դաշնակիցների հետ վարժանքների պրակտիկային։

Учения Армении с США воспринимаются с озабоченностью - Рябков
Россия обратила самое серьезное внимание союзников в Армении на то, что их военные учения с США воспринимаются в Москве с элементом озабоченности. Об этом заявил журналистам замглавы МИД РФ Сергей Рябков.
«Конечно, мы обратили на это внимание. И обратили самое серьезное внимание наших союзников в Армении на то, что это воспринимается нами с элементом озабоченности», - сказал он.
Рябков заявил, что Москва исходит из того, что членам ОДКБ следует придерживаться практики учений со своими союзниками.
«Армения - союзник по ОДКБ, мы исходили и исходим из того, что в духе союзничества нужно придерживаться практики учений с теми, кто входит в этот союз», - сказал он.