Հայ–ռուսական մեդիաֆորումի մասնակիցներն ԱԳՆ-ում էին
Սեպտեմբերի 6-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանը ՀՀ ԱԳ նախարարությունում հանդիպում է ունեցել Երևանում անցկացվող հայ–ռուսաստանյան մեդիա ֆորումի մասնակիցների հետ, հայտնում են ԱԳՆ-ից։
«Իր խոսքում նախարարի տեղակալն անդրադարձել է հայ–ռուսաստանյան հարաբերությունների օրակարգին, առկա միտումներին, ինչպես նաև առանձնանշել արտաքին քաղաքական բնագավառում համագործակցության համապատասխան տեղեկատվական ուղեկցման կարևորությունը:
Հանդիպման ընթացքում, ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանը նաև ներկայացրել է Հայաստանի Հանրապետության և Լեռնային Ղարաբաղի նկատմամբ Ադրբեջանի կողմից ագրեսիայի և ուժի կիրառման քաղաքականության դրսևորումները, որոնք կարող են խաթարել Հարավային Կովկասում խաղաղության և անվտանգության հաստատմանը միտված հայկական կողմի և միջազգային գործընկերների ջանքերը։ ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը նաև ընդգծել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման և դրա հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում առաջացած ահագնացող հումանիտար ճգնաժամի անհապաղ վերացման հրամայականը»:

В МИД Армении состоялась встреча с участниками армяно-российского медиафорума
6 сентября в здании МИД Республики Армения заместитель министра иностранных дел Армении Мнацакан Сафарян встретился с участниками армяно-российского медиафорума, проходящем в Ереване, сообщает пресс-служба МИД Армении.
В своем выступлении заместитель министра затронул повестку армяно-российских отношений, текущие тенденции, а также особо отметил важность соответствующего информационного сопровождения внешнеполитического сотрудничества.
В ходе встречи заместитель министра иностранных дел Мнацакан Сафарян также представил проявления политики агрессии и применения силы со стороны Азербайджана против Республики Армения и Нагорного Карабаха, которые могут подорвать усилия армянской стороны и международных партнеров, направленные на установление мира и безопасности на Южном Кавказе. Заместитель министра иностранных дел Республики Армения также подчеркнул крайнюю необходимость немедленного прекращения незаконного блокирования Азербайджаном Лачинского коридора, а также преодоления усугубляющегося гуманитарного кризиса в Нагорном Карабахе.