Գարիկ Գալեյանի տան խուզարկությունն ավարտվել է. փոքրիկ Մխիթարի օրորոցից հայտնաբերվեց հանցավոր ճանապարհով ձեռք բերված Արցախի դրոշ. փաստաբան
44-օրյա պատերազմում զոհված Մխիթար Գալեյանի հոր՝ ձերբակալված Գարիկ Գալեյանի փաստաբան Վահան Հովհաննիսյանը գրում է.
«Տան խուզարկությունն ավարտվեց: Փոքրիկ Մխիթարի օրորոցից հայտնաբերվեց հանցավոր ճանապարհով ձեռք բերված Արցախի դրոշ, Արարատ լեռան պատկերով ՀՀ զինանշան, հայ առաքեական խաչ և հայաքվեի հավաստագիր: Չի բացառվում, որ քննարկվի մեղադրանք ներկայացնելու հարցը»։
Բացառում եմ, որ Գնել Սանոսյանն ու Սուրեն Պապիկյանն իրենց թույլ կտային լոբբինգ անել ինչ-որ կազմակերպության համար. Խուդաթյան

Обыск в квартире Гарика Галеяна завершился: в колыбельке маленького Мхитара обнаружен приобретенный преступным путем флаг Арцаха – адвокат
08/09/2023 17:00
Адвокат задержанного ранее Гарика Галеяна – отца погибшего в 44-дневной войне военнослужащего Мхитара Галеяна Ваан Ованнисян сообщил на своей странице в Facebook о том, что обыск в квартире его подзащитного завершился.
«Обыск в доме закончился. В колыбельке маленького Мхитара обнаружили приобретенный преступным путем флаг Арцаха, герб Республики Армения с изображением горы Арарат и сертификат «Айакве». Не исключается, что будет обсужден вопрос о выдвижении обвинения», - написал адвокат.