Վաղը կայանալիք բանակցություններին Փաշինյանին կասենք, որ նման ընտրություններ ընդունելը բացարձակապես անհնար է. Էրդողան
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը, անդրադառնալով հայ-ադրբեջանական սահմանային լարված իրավիճակին, հայտնել է, որ պատրաստվում է բանակցություններ վարել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Այս մասին հայտնում է «Անադոլու» գործակալությունը:
«Վաղը, հավանաբար, կբանակցեմ պարոն Փաշինյանի հետ: Մենք այլ ելք չունենք, քան տարածաշրջանում խաղաղության հաստատումը: Քայլերը, որ արվում են այնտեղ, հատկապես Ղարաբաղում, սխալ են, սա չի կարելի հանդուրժել, և դա չեն հանդուրժում նաև ԵՄ անդամ երկրները։ Վաղը կայանալիք բանակցություններին մենք պարոն Փաշինյանին կասենք, որ նման ընտրություններ ընդունելը բացարձակապես անհնար է։ Ընկերները, արևմտյան երկրները և մյուսները, որոնց մենք մինչ այժմ հանդիպել ենք, չեն ընդունում այս ընտրությունները։ Սա ընտրություն չէ, որը կարելի է ընդունել», - ասել է Էրդողանը։

Эрдоган планирует провести в понедельник телефонный разговор с Пашиняном - СМИ
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил, что планирует провести в понедельник переговоры с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, сообщают турецкие СМИ.
"Я провел переговоры с господином Ильхамом Алиевым, после которых, возможно, завтра у меня состоятся переговоры с господином Пашиняном", - сообщил Эрдоган на пресс-конференции по итогам саммита Группы двадцати (G20).
При этом он отметил, что "те шаги, которые здесь предпринимаются, особенно в Карабахе, - это неправильные шаги, с этим нельзя мириться, и страны - члены ЕС тоже с этим не мирятся". "На переговорах, которые мы проведем завтра, мы скажем господину Пашиняну, что абсолютно невозможно принять такие выборы. Друзья, западные страны и другие, с которыми мы встречались до сих пор, не принимают эти выборы"", - сказал президент Турции.