Պուտինը դեռ չի հայտարարել ընտրություններին մասնակցելու իր մտադրության մասին, սակայն նրան մրցակից չկա. Պեսկով
11/09/2023 15:25
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը դեռ չի հայտարարել նախագահական ընտրություններին մասնակցելու իր մտադրության մասին, սակայն արդեն պարզ է, որ նա վայելում է բնակչության բացարձակ աջակցությունը, ասել է նրա մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Նախագահը դեռ չի հայտարարել, որ առաջադրելու է իր թեկնածությունը։ Եթե ենթադրենք, որ նախագահն իսկապես առաջադրում է իր թեկնածությունը, ապա ակնհայտ է, որ մեր երկրում ներկա փուլում ոչ ոք չի կարող մրցել նախագահի հետ»,- ասել է Պեսկովը РБК-ին տված հարցազրույցում։

Путин пока не объявлял о намерении участвовать в выборах, но конкуренцию ему составить некому - Песков
11/09/2023 15:20
Президент РФ Владимир Путин еще не объявлял о намерении баллотироваться на новый срок, но уже очевидно, что он пользуется абсолютной поддержкой населения, заявил его пресс-секретарь Дмитрий Песков.
«Президент еще не заявлял о том, что будет выдвигать свою кандидатуру. Если мы предположим, что президент все-таки выдвинет свою кандидатуру, то, очевидно, что реальную конкуренцию в нашей стране на нынешнем этапе президенту никто составить не может», - сказал Песков в интервью РБК.
«Он пользуется абсолютной поддержкой населения. Это большие возможности и большая ответственность», - добавил он.