Բաքուն Երևանին է փոխանցել խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ Հայաստանի մեկնաբանությունների պատասխանը
Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայության ղեկավար Այխան Հաջիզադեն ասել է, որ Բաքուն Երևանին է ուղարկել «Խաղաղության և միջպետական ​​հարաբերությունների հաստատման մասին» համաձայնագրի նախագծի վերաբերյալ Հայաստանի վերջին մեկնաբանություններին իր պատասխանը։
«Ադրբեջանական կողմն իր մեկնաբանությունները ներկայացրել է հայկական կողմին շատ կարճ ժամկետում», - ասել է Հաջիզադեն «Ինտերֆաքս-Ազերբայջան»-ին։
Նրա խոսքով, հայկական կողմի տարածած տեղեկությունը, թե Երևանը Բաքվից դեռ պատասխան չի ստացել, իրականությանը չի համապատասխանում։

Баку направил Еревану ответ на комментарии Армении по мирному договору
Глава пресс-службы МИД Азербайджана Айхан Гаджизаде заявил, что Баку направил Еревану свой ответ на последние комментарии Армении по проекту соглашения «Об установлении мира и межгосударственных отношений».
«Азербайджанская сторона в кратчайшие сроки представила армянской стороне свои комментарии», - сказал Гаджизаде агентству «Интерфакс-Азербайджан».
По его словам, информация, распространяемая армянской стороной, о том, что Ереван до сих пор не получил ответа от Баку не соответствует действительности.