Փաշինյանն Իտալիայի նախկին վարչապետի հետ քննարկել է տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացները
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հյուրընկալել է Իտալիայի նախկին վարչապետ, Եվրոպական հանձնաժողովի նախկին նախագահ Ռոմանո Պրոդիին, հայտնում են կառավարությունից։
«Վարչապետը ողջունել է հեղինակավոր գործչի այցը Հայաստան և շնորհավորել նրան ԵՊՀ պատվավոր դոկտորի կոչմանն արժանանալու առթիվ: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է պարոն Պրոդիի նման փորձառու գործիչների հետ ԵՊՀ-ի համագործակցության անհրաժեշտությունը և հավելել, որ այսօրվա հանդիպումը հնարավորություն կտա քննարկել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող տարբեր հարցեր:
Ռոմանո Պրոդին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ հյուրընկալության համար և նշել, որ ուրախությամբ է այցելել Հայաստան:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանում և միջազգային ասպարեզում տեղի ունեցող գործընթացներին վերաբերող հարցերի շուրջ»:

Никол Пашинян обсудил с Романо Проди региональные процессы
Премьер-министр Никол Пашинян принял бывшего председателя Совета министров Италии, бывшего председателя Европейской комиссии Романо Проди, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Премьер-министр приветствовал визит известного деятеля в Армению и поздравил его с присвоением ему звания Почетного доктора Ереванского государственного университета (ЕГУ). Никол Пашинян подчеркнул необходимость сотрудничества ЕГУ с такими опытными деятелями, как г-н Проди, и добавил, что сегодняшняя встреча позволит обсудить различные вопросы, представляющие взаимный интерес.
Романо Проди поблагодарил за теплое гостеприимство и отметил, что рад посетить Армению.
На встрече состоялся обмен мнениями по вопросам, связанным с происходящими в регионе и на международной арене процессами.