Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանի ամենավատ բանակցողն է. Թագուհի Թովմասյան (Տեսանյութ)
Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանի ամենավատ բանակցողն է, որովհետև հենց նրա բանակցությունների արդյունքն էր, որ դիվանագիտությունը ավարտվեց և սկսվես պատերազմ, խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամ Թագուհի Թովմասյանը։
«Պատերազմի սկսվելը հենց Նիկոլ Փաշինյանի բանակցային անկարողության դրսևորումն էր։ Բանակցություններում Նիկոլ Փաշինյանը չի կարող հայկական որևէ փաստարկ ներկայացնել, որովհետև հենց ինքն է հայտարարել, որ բանակցային մանրամասներին տեղեկացել է Ալիևից, իսկ Ալիևը չի կարող հայկական կամ պրոհայկական որևէ դիրքորոշում նրան փոխանցած լինել», - ասաց պատգամավորը։
Նա նշեց, թե վարչապետին խորհուրդ կտա հաճախ շփվել Ֆրանսիայի նախագահի հետ և այնտեղից լսել պրոհայկական դիրքորոշումներ, քան իր աշխատասենյակում նստած մարդկանցից։

Тагуи Товмасян: Никол Пашинян – самый плохой переговорщик в истории Армении
Никол Пашинян – самый плохой переговорщик в истории Армении, поскольку именно в результате его переговоров дипломатия закончилась и началась война, заявила сегодня в ходе брифинга депутат парламента от фракции «Честь имею» Тагуи Товмасян.
«Начало войны является именно проявлением переговорного бессилия Никола Пашиняна. Пашинян на переговорах не может представить какого-либо армянского аргумента, потому что именно он заявил, что узнал о деталях переговоров у Алиева, а Алиев не мог сообщить ему о какой-либо армянской или проармянской позиции», - сказала Товмасян.
Она отметила, что советует премьер-министру почаще общаться с президентом Франции и слышать проармянские позиции от него, а не от сидящих в его кабинете людей.