Շառլ Միշելը չի լսում, թե ինչ է ուզում ասել Եվրախորհրդարանը Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ. Լուազո
Եվրոպական խորհրդի նախագահը, կարծես, չի լսում, թե ինչ է ուզում ասել Եվրախորհրդարանը Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ: Այդ մասին X-ի (նախկին Twitter) պաշտոնական միկրոբլոգում գրել է Եվրախորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի անվտանգության և պաշտպանության ենթակոմիտեի ղեկավար Նատալի Լուազոն:
«Ռուսաստանը լուծում չէ, Թուրքիայի հետ խորհրդակցություններն այնքան էլ լավ գաղափար չեն: Եվրոպական դիվանագիտությունը պետք է դադարեցնի իմպրովիզացիան և ավելի ուժեղանա»,- նշել է Լուազոն:
Այսպիսով եվրապատգամավորը մեկնաբանել է Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի անդրադարձը ռուսական հումանիտար բեռն Աղդամի ճանապարհով Լեռնային Ղարաբաղ տեղափոխելուն, ինչպես նաև Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ էրդողանի հետ G20-ի շրջանակու նրա ունեցած քննարկմանը:

Шарль Мишель не слышит, что хочет сказать Европарламент о Нагорном Карабахе – Натали Луазо
Председатель Европейского совета как будто не слышит, что хочет сказать Европарламент о Нагорном Карабахе. Об этом написала в своем микроблоге в X (бывший Twitter) председатель подкомитета Европарламента по вопросам безопасности и обороны Натали Луазо,.
«Россия – не решение, консультации с Турцией – не очень хорошая идея. Европейская дипломатия должна прекратить импровизации и стать сильнее», - отметила Луазо.
Так она прокомментировала реакцию председателя Европейского совета Шарля Мишеля на доставку российского гуманитарного груза в Нагорный Карабах по маршруту Агдам-Аскеран, а также его осуждения с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом в рамках саммита G20.